Mikov a Prim

Naše spolupráce s firmou Prim začala v roce 2017. Tehdy jsme u příležitosti 75. výročí operace Anthropoid vybavili jejich speciální balíček s hodinkami Orlík naší dýkou Mikov Commandos, která byla ozačna stejným pořadovým číslem jako hodinky. Limitovaná edice 75 kusů se okamžitě vyprodala.

Ohlédnutí za Nožířskými slavnostmi

Je tomu deset let, kdy se v 12, května 2012 v Mikulášovicích uskutečnily první Nožířské slavnosti. Od té doby se nekonaly pravidelně každý rok, nejdelší přestávku přinesla nedávná epidemie koronaviru, a tak se letos 6. srpna uskutečnil teprve 7. ročník. Jaký byl?

Mikov pomáhá aktivním lidem, kteří mají snahu dělat svět kolem sebe lepší

Nejsou to pouze velké akce jako Nožířské slavnosti, budování Muzea nožířské tradice nebo projekt Válečný veterán, kde se Mikov snaží pomáhat. V našem okolí je mnoho talentovaných a schopných lidí, se kterým chceme realizovat jejich sny a plány.

Mikov podporuje aktivity, které pomáhají městu Mikulášovice i celému Šluknovsku

Průmyslový a technologický vývoj a nápady jsou hodně svázány s tím, jak lidé cítí, že je jejich kreativita přijímána. K aktivnímu a bohatému společenskému životu, ve kterém se takové nové nápady rodí, přispívá i Mikov podporou zajímavých projektů a talentovaných osobností.

Jakou sbírku nožů máte?

Být sběratelem je vášeň. Mohl by nám o tom vyprávět třeba císař Karel IV., který sbíral relikvie. Takže sbírat se dá prakticky cokoliv - známky, odznaky, turistické známky, vlaječky a samozřejmě i nože.

Rozšířili jsme možnost dopravy z e-shopu o Zásilkovnu

Čas je cenná komodita a proto ho nechceme zbytečně utrácet. Stání ve frontách nebo dlouhé čekání na kurýra pro mnohé z nás proto patří mezi nejotravnější činnosti, kterým se chceme co nejvíce vyhýbat.

Se zbraněmi v GUN centru v Hradcí Králové profesionálně

Že zbraně nepatří do ruky dětem, nezodpovědným lidem a zejména zločincům, je bez debat. Na druhou stranu je nutné, aby byly dobře vyzbrojeny bezpečnostní složky - zejména armáda a policie. Ale co běžní občané?

Nožířské slavnosti 2022 v Mikulášovicích

Nožířské slavnosti - tradiční společenská a kulturní akce - se po tříleté přestávce zapříčiněné epidemickými opatřeními opět vrací do Mikulášovic. V prázdninovém termínu 6. srpna tak slavnostmi ožije především místní výjimečné přírodní koupaliště, sportovní stadion a Muzeum nožířské tradice, které prošlo rozšířením expozice.