Muzeum nožířské tradice je otevřeno celoročně

Muzeum nožířské tradice, které spolu s prodejnou nožů najdete v Mikulášovicích v budově Turistického informačního centra je otevřeno celoročně každý všední den od 9:00 do 16:00. Výjimkou je otevírací doba o Velikonocích, kdy je od 7. 4. do 10. 4 kdy bude otevřeno  od 9:00 do 16:00. V letních měsících, konkrétně od května do října, je pak muzeum možné navštívit ve stejnou dobu i o víkendech.

Nože nejen na jarní zahradu

Každý, kdo má rád práci na zahradě, netrpělivě vyhlíží jaro, aby se už co nejdříve mohl pustit do práce. K povinnostem zahradníků a sadařů patří vedle výsadby také  roubování, štěpování a očkování. Jaké nože můžete k této práci využít?

Fotbalové legendy

Kapesní nože stále patří mezi nejoblíbenější nožířské zboží. Pro mnoho lidí jsou jak praktickým pomocníkem, tak i designovým doplňkem. A nemusí jít pouze o luxusní kousky, ozdobou se mohou stát třeba i nože Stovka.

Řeznické nože

Mikov vyrábí kompletní sortiment nožířských výrobků. A tak v naší nabídce najdou místo vedle exkluzivních nožů, jako jsou Predatory nebo vojenské nože, i nože určené profesionálům v oborech, kde se bez ostrých pomocníků nedokáží obejít. Vedle kuchyňských nožů jsou to především řeznické nože.

Ohlédnutí za návštěvou Petra Pavla v Mikovu

Protože za téměř 230 let trvání nožířského průmyslu v Mikulášovicích jsme měli tu čest poprvé přímo ve výrobě přivítat hlavu státu, byl 23. únor 2023 pro Mikov beze všech pochybností historickým okamžikem. Jak tuto událost hodnotíme s odstupem několika dnů?

Kostka má ostrý start

Každý designér a výrobce nožů touží po tom, aby když se rozhodne na trh uvést nový výrobek, byl to nůž elegantní, zajímavý, praktický, a zároveň originální. U naší novinky Kostka, která na první pohled vypadá i jako hlavolam, se to podařilo.

CERAKOTE povrch na noži LIST

Naše novinka - barevné EDC LIST s povrchovou úpravou CERAKOTE přináší noži nové vlastnosti. Je to dáno, tím, že CERAKOTE je povrchová úprava vyvinutá americkou společností NIC Industries a nejedná se tedy o pouhý nátěr barvou.

Když se řekne ocel N690

Predator N690

Pro spoustu lidí je ocel prostě nějaké železo, a víc je nezajímá. Ale pak je tu skupina odborníků, mezi které rozhodně patří fanoušci nožů. A ti dobře vědí, že ocel není jenom železo, ale že je to železo s příměsí uhlíku, kterého v něm nesmí být víc, než 2,14 %. To, jak je ocel tvrdá a odolná, závisí i na tom, jaké další příměsi v ní jsou. Pojďme se tedy podívat na ocel N690, kterou používáme například na některé nože Predator, UTON 008, List, Patron, designovou sadu Pocket nebo nůž Storm z Projektu válečný veterán.

Ohlédnutí za Shot Show 2023

Mikov se letos historicky poprvé zúčastnil největší americké střelecké, lovecké a outdoorové výstavy Shot Show 2023 v Las Vegas, která se v USA každoročně pořádá už od roku 1979. Výstava na každém prestižním veletrhu je pro každou firmu zajímavým pohledem do zrcadla. Zrcadlo letošního Shot Show nám letos poskytlo tři důležité informace.