Adele - zavírací nůž do kabelky

U nožů vlastně není rozdíl, jestli jsou určeny pro ženy nebo pro muže. Kuchyňské nože, zahradnické nože, lovecké nože,https://www.mikov.cz/k1694-vanocni-nabidka vojenské nože anebo nože pro outdoor poslouží stejně dobře, ať už je drží mužská nebo ženská ruka. Trochu jiná situace však nastává ve společnosti. K vyřešení drobných technických problémů se nůž může hodit třeba i v divadle, avšak dámské kabelky nejsou svou velikostí pro standardní zavírací nože ideální.

Mikov vám dá vánoční dárek ještě před Štědrým dnem

Jako každý rok, i letos jsme pro svým zákazníkům před Vánocemi připravili příjemné překvapení, které na webových stránkách Mikova najdete pod záložkou Vánoční nabídka. Zde pak jsou tři možnosti - Vánoční nabídka s dárkem, Akční sety a Dárkové poukazy.

Tři tipy pro přípravu na letošní Vánoce

Necelý měsíc nám zbývá do okamžiku, kdy si pod rozsvíceným vánočním stromečkem poté, co jsme společně pojedli kapra s bramborovým salátem, rozdělíme dárky. Bez takto prožitých tradičních českých Vánoc si většina z nás nedokáže konec prosince představit. Připravili jsme proto pro vás tři “nožířské” tipy, které vám mohou v přípravě na vánoční čas ušetřit čas i nervy.

Fotbalové legendy - řešení při hledání originálního vánočního dárku

Fanoušci fotbalu bedlivě sledují vrcholící kvalifikaci na Mistrovství Evropy ve fotbale, které se bude konat příští rok v Německu, dohrávku podzimní části 1. české fotbalové ligy i závěrečné zápasy skupin evropských pohárů. Kteří aktivní fotbalisté se s odstupem doby stanou fotbalovými legendami zatím můžeme jen odhadovat.

Ruby - stálice na trhu kuchyňských nožů

Když jsme v roce 2019 uvedli na trh sadu kuchyňských nožů Ruby, věřili jsme, že se jedná o kvalitní produkty, které si získají zákazníky a zapíší se u zákazníků Mikova stejně, jako například vojenský nůž UTON, vyhazovací Predator nebo největší klasika - Rybička. Uplynulé čtyři roky nám potvrdily, že se naše očekávání naplnila.

Muzeum nožířské tradice má za sebou úspěšnou letní sezónu

Více než 2500 lidí, což je dvojnásobek oproti roku 2022, navštívilo během letošního léta Muzeum nožířské tradice v Mikulášovicích. Muzeum založené firmou Mikov mapuje více než tři staletí trvající nožířskou výrobu v oblasti tzv. Českého Švýcarska. Letos navíc ve spolupráci s vojenskými veterány připravilo speciální výstavu Tango 23 Repetitor o osudech českých vojáků - účastníků mise UNPROFOR v bývalé Jugoslávii.

Výstava Tango 23 Repetitor skončila, pomoc veteránům zůstává pro Mikov prioritou

V pátek 27. října bylo možné si naposledy prohlédnout v mikulášovickém Muzeu nožířské tradice výstavu věnovanou osoudům vojáků české mise OSN na pozorovacím bodě Tango 23 - Repetitor, která byla 5. srpna 1995 tragicky ukončena při chorvatské operaci Oluja.

Pět nejdůležitějších vlastností nože Predator

Mikov je největším českým výrobcem nožů, který nabízí kompletní nožířský sortiment. Mezi noži v nabídce Mikova je několik typů, které se právem dají nazvat ikonické. Patří mezi ně Rybička, vojenský nůž UTON, zavírací nůž s důrazem na minimalistický design Pocket, elegantní Kostka a v každém případě vyhazovací nůž Predator.

Lovecké nože

Podzimní lovecká sezóna je v plném proudu. Každý myslivec ví, že musí do lesa vyrážet patřičně připraven, aby zvládl všechno, co ho na lovu může potkat. Důležitou součástí myslivecké výbavy je proto samozřejmě i kvalitní lovecký nůž.