Rybička je na pražské výstavě Českých center mezi ikonami českého designu

27. června 2018

Galerie Českých center připravila na prázdniny v Praze výstavu „The Story of Czech Design. From Cubism to the 21 Century“. Nůž Rybička na této výstavě patří do kolekce ikon českého designu. Za ně jsou považovány předměty, které prokázaly svou nadčasovou kvalitu i tím, že se stále, či znovu vyrábějí.

Naučte se brousit nože v Muzeu Policie ČR

6. června 2018

Pokud v sobotu 9. června navštívíte od 19 hodin během Pražské Muzejní noci 2018 Muzeum Policie ČR, kromě bohatých zážitků si s sebou odnesete i několik dobrých rad k broušení nožů.

Výstava v Muzeu Policie ČR ukáže i zápis nožíku Rybička do dějin české kriminalistiky

21. května 2018

Slavnostní vernisáží začne v pražském Muzeu Policie ČR výstava nožů Mikov, které jsou využívány ozbrojenými a bezpečnostními složkami nebo byly konstruovány pro sportovní a obranné účely.

Pravidla soutěže o nejlepší příslušenství k noži List

30. dubna 2018

Mikov vyhlašuje soutěž pro všechny fanoušky a majitele nože List, kteří jsou zároveň kreativní a technicky založení.

Mikov je partnerem 32. ročníku mezinárodní soutěže v lesnické všestrannosti

17. dubna 2018

Zavírací nože Mikov si odveze domů patnáctka oceněných účastníků týdenní mezinárodní soutěže v lesnických disciplínách, která probíhá od 16. do 21. dubna v Brně a okolí. Soutěže s názvem Lesnická všestrannost" se  zúčastní 60 vysokoškolských studentů lesnických škol z 15 zemí.

Mikov představí své nože na výstavě v Brně

13. března 2018

Mikov se tuto sobotu 17. března představí na výstavě BRNO SUPER 2018, za kterou stojí známý brněnský nožíř Lubomír Maďarič. Firma bude na výstavě přítomna po několikaleté odmlce.

Na veletrhu IWA Outdoor Classics v Norimberku Mikov představí novinky pro rok 2018

6. března 2018

Největší český výrobce nožů Mikov letos představí na veletrhu IWA OutodoorClassic v Norimberku novinky pro rok 2018. Bude to jednak nůž Elipt, jehož koncept zde firma uvedla již v loňském roce, a dále prototypy dvou nových zavíracích nožů - loveckého Huberta a outdoorového nože s názvem Princ.

Výstavu Mikova v Senátu návštěvníci hodnotí pozitivně

14. února 2018

Výstava „Česká tradice - příběh nožů Mikov aneb od Rybičky k Predatoru" ve výstavní síni Senátu pokračuje až do 25. února 2018.