Vyřezávání nožem

Řezbářství je ušlechtilým koníčkem. Řezbáři používají specializované řezbářské nástroje, které vyrábíme v našem závodě Narex Bystřice. Přesto může pro vyřezávání sloužit i zavírací nůž Mikova. Nejčastěji se do vyřezávání nožem pustíme třeba na dovolené, na výletě nebo při táboření.

Nože jako symboly

Nože jsou samozřejmě především nástroje nebo zbraně. Ale kromě toho již v dávných kulturách sloužily i jako symboly hodnosti a ozdoby, představující moc, prestiž nebo sociální status. V nabídce firmy Mikov takové nože a chladné zbraně najdete i dnes. 

Jaká byla letošní IWA? Vévodil Predator, taktické nože a Kostka

Stánek Mikova na jubilejní 50. výstavě IWA v Norimberku byl letos jž tradičně v hale číslo 5. A protože celkové hodnocení výstavy bude jistě tématem článků specializovaných časopisů, ohlédneme se za ní z perspektivy vystavovatele.

Rukojeť: stabilizovaná kost

Tradičním a odolným materiálem pro výrobu rukojetí nožů je stabilizovaná kost. Nejenom, že vypadá hezky, ale má také výborné vlastnosti. Nože s rukojetí ze stabilizované kosti proto patří mezi kvalitní výrobky s vysokou úrovní řemeslného zpracování. Mikov je používá na nožích Predator s čepelemi z damaškové oceli a oceli RWL.

Spona na noži - ano nebo ne?

Rozhodujete se pro koupi zavíracího nože? Kladete si otázku, jestli si koupit nůž se sponou nebo bez ní? V nabídce Mikova jsou nože obou variant. Následující text by vám měl pomoci v tom, abyste zvážili výhody i nevýhody a rozhodli se tak, aby to pro vás bylo optimální řešení.

Mikov nebude chybět na 50. ročníku výstavy IWA v Norimberku

Každý rok se v norimberském výstavišti koná mezinárodní veletrh IWA OutdoorClassics. Výstava byla založena v roce 1973 pod názvem "IWA Internationale Waffen-Ausstellung" (Mezinárodní výstava zbraní). Zakladatelem byl Dr. Gerhard Wirnsberger, v té době šéf Německého loveckého a střeleckého svazu (Deutscher Jagdschutz-Verband e.V.).

Děti a nože - jde to dohromady?

Každé dítě se dříve nebo později setká s ostrým nožem. Nejčastěji je to doma, v kuchyni, ale může to být i na výletě v přírodě nebo třeba někde na návštěvě u přátel na zahradě. Nejlepší ochranou před tím, aby se nožem vážně zranilo, je naučit ho respektu a technice, jak s nožem zacházet.

Nože na pečivo

Mikov nabízí svým zákazníkům bohatou nabídku kuchyňských nožů. Najdeme mezi nimi univerzální nože, které zvládnou každou práci s potravinami, ale také nože poměrně úzce specializované na určitou činnost. Jejich typickým zástupcem je nůž na pečivo s ozubeným ostřím. Proč by takový nůž neměl v naší kuchyni chybět?

Poděkování na závěr roku 2023

Konec roku je pro nás pravidelnou příležitostí k ohlédnutí a zhodnocení. Rok 2023 nebyl pro český průmysl a ekonomiku vůbec jednoduchý. Všichni jsme se museli vypořádat s celou řadou výzev a Mikov v tom nebyl výjimkou. Přesto se za uplynulými 12 měsíci ohlížíme v dobrém.