UTON s bojovými zkušenostmi z misí UNPROFOR

UTON

UTONy, které prošly bojem, nevidíte často. A je to dobře, protože válku nemá nikdo rád. Ale přesto existují, a je vždycky zážitek, když si je můžete prohlédnout na vlastní oči. My jsme tu přednost měli v sobotu, když jsme s vděčností přijali pozvání do Leškovic, obce nedaleko Havlíčkova Brodu, kde se u příležitosti výstavy na místním obecním úřadě sešli veteráni misí UNPROFOR.

Letecký kordík vzor 27

Jednou z novinek letošního roku je věrná kopie leteckého kordíku vzor 27. Patří mezi výrobky, ze kterých máme velkou radost, protože v sobě nese jednak pořádnou porci řemesla a také připomíná výraznou osobnost naší prvorepublikové armády.

Proč se hlásíme k roku 1794

Před několika lety jsme naše logo doplnili anglickým nápisem “since 1794”. Odkazujeme tím na rok, kdy obchodník Ignaz Rõsler v Mikulášovicích spustil první průmyslovou výrobnu nožů a drobného kovového zboží. 

Rybička rozšířila rodinu nožů s úpravou stonewash

Povrchová úprava čepelí nožů stonewash je stále populárnější. I když zrcadlově vyleštěný nůž je samozřejmě elegantní a působí luxusním dojmem, ne vždy je zároveň praktický. A nemáme na mysli jen neustálou potřebu otírat na něm otisky prstů.

Jaké máme typy kuchyňských nožů

Když se řekne kuchyňský nůž, tak pořád si mnoho z nás vybaví neurčitý nůž někde v kuchyňské lince, kterým dělá při vaření úplně všechno. A je to škoda, protože správnou volbou nože si nejen ušetříme zbytečnou námahu, ale také omezíme šanci, že místo do zeleniny, chleba či masa, zakrojíme i do prstu. Je tedy dobré na nožích nešetřit a vyzkoušet si, který z těchto pomocníků je pro konkrétní práci pro nás tím nejvhodnějším. Pojďme se tedy podívat, jaké máme možnosti v naší základní řadě oblíbených kuchyňských nožů, které jsme nazvali KLASIK.

Něco o dýce Commandos

Když jsme minulý týden psali v blogu o naší účasti na výstavě Future forces exhibitions, zminili jsme se o tom, jak návštěvníky našeho stánku zajímaly repliky historických chladných zbraní, například leteckého kordíku vzor 27, nebo nože z projektu Válečný veterán.

Letecký kordík vzor 27 zaujal na FUTURE FORCES EXHIBITION

Letecký kordík vzor 27

https://www.mikov.cz/z37227-ceskoslovensky-letecky-kordik-vzor-1927Od středy 19. do pátku 21. října jsme měli stánek na výstavě Future forces exhibition v rámci prestižní akce Future forces forum. A chladné zbraně se mezi komplexními zbrojními systémy rozhodně neztratily.

Roboti a obráběcí centra u nás lidi nenahradí, ale pomůžou

Obráběcí centrum

Nože v továrně Mikov, ale i dláta vyráběná v našem závodě Narex Bystřice, jsou nástroje, které se během staletí prakticky nemění. Samozřejmě, hlavě u nožů se objevuje nový design, používají se lepší materiály, ale princip zůstává stejný - pohodlná rukojeť a ostrý nástroj.

Zúčastníme se FUTURE FORCES FORUM

Future forces forum je prestižní akce, které se účastní vládní představitelé, armádní špičky, vědci a odborná veřejnost, aby společně diskutovali a informovali se o bezpečnostních výzvách současného světa, kterým čelí NATO a Evropská unie. Součástí fóra je i výstava Future forces exhibition, kde máme tu čest mít v hale H4 výstaviště v Praze-Letňanech od 17. do 21. října vlastní stánek.