Fotbalové legendy se rozrostly o nového člena

Limitované edici nožů „Fotbalové legendy“ přibyl v srpnu nový člen - Vladimír Šmicer -  bývalý reprezentant, který kromě Slávie působil i v prestižních zahraničních klubech. Je prvním Čechem, který se může pochlubit vítězstvím v prestižní Lize mistrů UEFA a také jediným českým střelcem ve finále této soutěže, kde vstřelil hned dva góly.

Příběh materiálu Raffir

V našem eshopu se objevila novinka - Predatory s čepelí z oceli N690 a se střenkou z materiálu Raffir, což je zkratka dánského slova “zušlechtit”. Za vznikem tohoto materiálu stojí zajímavý příběh dvou kamarádů - původně nadšených amatérských nožířů.

Několik postřehů z Nožířských slavností 2023

Policie, policejní vrtulník, armáda, hasiči, rytíři, fotbal, hudba, dobré jídlo, soutěže pro děti, zdarma návštěva Muzea nožířské tradice - to byly hlavní body soboty 5. srpna v Mikulášovicích, kde se uskutečnil už 8. ročník Nožířských slavností - festivalu pořádaného společností Mikov s podporou města Mikulášovice.

Co by vám na letošních Nožířských slavnostech také nemělo uniknout

Letošní Nožířské slavnosti přinesou bohatý program. A proto bychom vás rádi upozornili na některé jeho zajímavé body, které by mohly zůstat ve stínu premiéry nového nože edice Fotbalové legendy s Vladimírem Šmicerem.

Noži se (ne)hází

Jako malé děti jsme na táborech a výletech často slyšeli od vedoucích i rodičů jednoznačné: „Noži se nehází!“. Většinou to bylo tehdy, když jsme vytáhli své Rybičky nebo i větší zavírací nože a zkoušeli, jestli se zabodnou do pařezu či klády. (Byli jsme dobře vychovaní, tak jsme samozřejmě věděli, že do živého stromu se nebodá).

Táborové nože

Stany na podsadách, polní kuchyně, ranní rozcvičky, noční hlídky, koupání, vztyčování vlajky, táborové ohně - to vše patří k letním táborům na které jsme skoro všichni jezdívali jako děti, vzpomínáme na ně s nostalgií a svoje děti na ně zase posíláme.

Myslíme i na rybáře

Dva prázdninové měsíce jsou i pro nás, kteří jsme již škole odrostli, příležitostí k odpočinku, rekreaci a nabírání nových sil. A vyrazit například brzo ráno na ryby, sednout si k ještě ztichlé řece, nahodit udice a přemýšlet - to je pro každého, kdo poznal krásu rybaření, ideálně prožitý čas. Ne nadarmo se říká, že čas strávený na rybách u vody se do života nezapočítává.

Naplno připravujeme letošní Nožířské slavnosti

Stejně jako loni - tedy první sobotu v srpnu, konkrétně 5. 8 2023 ve 12:00, začnou ve sportovním areálu v Mikulášovicích tradiční Nožířské slavnosti. A i letos je se na co těšit.