CERAKOTE povrch na noži LIST

Naše novinka - barevné EDC LIST s povrchovou úpravou CERAKOTE přináší noži nové vlastnosti. Je to dáno, tím, že CERAKOTE je povrchová úprava vyvinutá americkou společností NIC Industries a nejedná se tedy o pouhý nátěr barvou.

Když se řekne ocel N690

Predator N690

Pro spoustu lidí je ocel prostě nějaké železo, a víc je nezajímá. Ale pak je tu skupina odborníků, mezi které rozhodně patří fanoušci nožů. A ti dobře vědí, že ocel není jenom železo, ale že je to železo s příměsí uhlíku, kterého v něm nesmí být víc, než 2,14 %. To, jak je ocel tvrdá a odolná, závisí i na tom, jaké další příměsi v ní jsou. Pojďme se tedy podívat na ocel N690, kterou používáme například na některé nože Predator, UTON 008, List, Patron, designovou sadu Pocket nebo nůž Storm z Projektu válečný veterán.

Ohlédnutí za Shot Show 2023

Mikov se letos historicky poprvé zúčastnil největší americké střelecké, lovecké a outdoorové výstavy Shot Show 2023 v Las Vegas, která se v USA každoročně pořádá už od roku 1979. Výstava na každém prestižním veletrhu je pro každou firmu zajímavým pohledem do zrcadla. Zrcadlo letošního Shot Show nám letos poskytlo tři důležité informace.

Micarta - materiál rukojetí Repetitoru

Pro každého designéra nožů je důležité navrhnout správně tvar čepele, tvrdost oceli a způsob broušení. Stejně tak je ale podstatné i to, aby rukojeť nože byla nejen dobře padnoucí do ruky, dostatečně pevná, odolná, elegantní a bezpečná. Pro poslední z nožů Projektu válečný veterán - Repetitor - proto padla volba materiálu rukojeti na Micartu.

Tento týden budeme v Las Vegas

Pouštní město Las Vegas je světoznámé dějiště mnoha filmů. Proslavilo se především možností svobodného uzavírání svateb a největší koncentrací kasin a heren na světě. Je ale rovněž centrem mnoha výstav, které nastolují světové trendy. Před několika dny skončený klíčový veletrh spotřební elektroniky CES zde od 17. ledna 2023 vystřídá střelecká, lovecká a outdoorová výstava Shot Show, na které bude své výrobky prezentovat i Mikov.

Kdo stál a stojí za designem Mikova

Slovo design je v dnešní době skloňováno ve všech pádech, protože vzhled výrobku je jedním ze zásadních faktorů, které ovlivňují, jestli ho zákazník koupí. A u nožů, ať už jsou určeny pro jakékoliv použití - ke sportu, pro lov nebo na práci - to platí samozřejmě také.

Aby nám nože dělaly radost co nejdéle

Vánoce jsou tradičně časem, kdy mnozí z nás našli pod vánočním stromečkem jako dárek některý ze svých vytoužených nožů Mikov. Lovecké nože, vojenské nože, sportovní nože, kuchařské nože nebo řemeslnické nože však chtějí svoje. Aby nám tedy dlouho dělaly radost, musíme je nejen používat s rozmyslem a opatrností, ale také respektovat tato tři jednoduchá doporučení, jak se o nože starat.

Co je pro nás to nejdůležitější

letecký kordík

Jedno pořekadlo říká, že zajíci se sčítají až po honu. Proto ani hodnocení právě končícího roku dnes nemůže být úplné. Ale přesto se už nyní můžeme trochu ohlédnout a podělit se s vámi o to, co přinesl.