Jaká byla letošní IWA? Vévodil Predator, taktické nože a Kostka

Stánek Mikova na jubilejní 50. výstavě IWA v Norimberku byl letos jž tradičně v hale číslo 5. A protože celkové hodnocení výstavy bude jistě tématem článků specializovaných časopisů, ohlédneme se za ní z perspektivy vystavovatele.

Rukojeť: stabilizovaná kost

Tradičním a odolným materiálem pro výrobu rukojetí nožů je stabilizovaná kost. Nejenom, že vypadá hezky, ale má také výborné vlastnosti. Nože s rukojetí ze stabilizované kosti proto patří mezi kvalitní výrobky s vysokou úrovní řemeslného zpracování. Mikov je používá na nožích Predator s čepelemi z damaškové oceli a oceli RWL.

Spona na noži - ano nebo ne?

Rozhodujete se pro koupi zavíracího nože? Kladete si otázku, jestli si koupit nůž se sponou nebo bez ní? V nabídce Mikova jsou nože obou variant. Následující text by vám měl pomoci v tom, abyste zvážili výhody i nevýhody a rozhodli se tak, aby to pro vás bylo optimální řešení.

Mikov nebude chybět na 50. ročníku výstavy IWA v Norimberku

Každý rok se v norimberském výstavišti koná mezinárodní veletrh IWA OutdoorClassics. Výstava byla založena v roce 1973 pod názvem "IWA Internationale Waffen-Ausstellung" (Mezinárodní výstava zbraní). Zakladatelem byl Dr. Gerhard Wirnsberger, v té době šéf Německého loveckého a střeleckého svazu (Deutscher Jagdschutz-Verband e.V.).

Děti a nože - jde to dohromady?

Každé dítě se dříve nebo později setká s ostrým nožem. Nejčastěji je to doma, v kuchyni, ale může to být i na výletě v přírodě nebo třeba někde na návštěvě u přátel na zahradě. Nejlepší ochranou před tím, aby se nožem vážně zranilo, je naučit ho respektu a technice, jak s nožem zacházet.

Nože na pečivo

Mikov nabízí svým zákazníkům bohatou nabídku kuchyňských nožů. Najdeme mezi nimi univerzální nože, které zvládnou každou práci s potravinami, ale také nože poměrně úzce specializované na určitou činnost. Jejich typickým zástupcem je nůž na pečivo s ozubeným ostřím. Proč by takový nůž neměl v naší kuchyni chybět?

Poděkování na závěr roku 2023

Konec roku je pro nás pravidelnou příležitostí k ohlédnutí a zhodnocení. Rok 2023 nebyl pro český průmysl a ekonomiku vůbec jednoduchý. Všichni jsme se museli vypořádat s celou řadou výzev a Mikov v tom nebyl výjimkou. Přesto se za uplynulými 12 měsíci ohlížíme v dobrém.

Dárky na poslední chvíli, které nezklamou

Stále se nemůžete rozhodnout, čím na Vánoce obdarovat své blízké? Máme pro vás několik tipů, které vám mohou pomoci s rozhodováním. Nechceme ani tak popisovat technické vlastnosti a výhodnost nákupů, ale ukázat, jak dárky z Mikova mohou pomoci vánoční rodinné pohodě, protože o tu jde v těchto dnech především.

Adele - zavírací nůž do kabelky

U nožů vlastně není rozdíl, jestli jsou určeny pro ženy nebo pro muže. Kuchyňské nože, zahradnické nože, lovecké nože,https://www.mikov.cz/k1694-vanocni-nabidka vojenské nože anebo nože pro outdoor poslouží stejně dobře, ať už je drží mužská nebo ženská ruka. Trochu jiná situace však nastává ve společnosti. K vyřešení drobných technických problémů se nůž může hodit třeba i v divadle, avšak dámské kabelky nejsou svou velikostí pro standardní zavírací nože ideální.