Limitované edice nožů

Nože, které vyrábíme, si lidé kupují nejčastěji proto, že s nimi potřebují pracovat, používat je při některém svém koníčku a nebo si s nimi jen tak udělat radost. A právě na ně míří limitované edice nožů - i když samozřejmě i tak se jedná o plnohodnotné nože.

Ocílka

Ocílka je historický nástroj, bez kterého se ale dodnes neobejdou profesionálové, kteří musí denně pracovat s noži a udržovat je ostré. Neslouží k tomu, abychom s její pomocí na noži ostří vytvořili, ale abychom je udržovali - říká se tomu obtahování.

Kancelářská sponka

tak jí říkáme všichni, ovšem její správný název je „dopisová spona oblá“. Je to vlastně úplně obyčejný kus drátku, který ani nevnímáme, ale bez kterého by velice brzy nastaly ve všech kancelářích světa obrovské problémy.

Pláčete při krájení cibule? S nožem Santoku už nebudete

Minulý týden jsme náš blog věnovali tradicím, že kterých vychází nůž Santoku. Dnes chceme být praktičtější a vyjmenovat jeho výhody oproti běžnému noži.

Santoku - nůž ze sady Ruby, který má japonské kořeny

Japonské nože - to je pojem sám o sobě. Mimo jiné je to dáno i rozdílnými tradicemi. Zatímco v Eropě bereme nůž jako nástroj nebo zbraň, který může vyrobit šikovný řemeslník,  v Japonsku se nožířství považuje za obor s duchovním pozadím.

Muzeum nožířské tradice žije, není jen o vzpomínkách

Když v Mikulášovicích vzniklo v roce 2012 Muzeum nožířské tradice, byly to vlastně pouze dvě skromné místnosti v areálu továrny Mikov, které byly otevřeny pouze v pracovní době ve všední dny.

Nože Ruby v plné síle

Když jsme letos na jaře uvedli první čtyři kuchyňské nože Ruby, slíbili jsme, že stejnojmenná kompletní sada nožů bude k dispozici na podzim. A tento čas právě nastal.

Hubert

Hubert je zatím našim posledním loveckým nožem, který jsme uvedli na trh. Jmenuje se po patronovi lovců, svatém Hubertovi, který má svátek 3. listopadu - tedy v čase podzimních honů.

Mikov a Narex Bystřice - spojení dvou tradic

Když v lednu roku 2019 naše firma koupila výrobce ručního nářadí Narex Bystřice, bylo to rozhodnutí, jehož cílem bylo propojit a zefektivnit výrobu i obchod jak u nás, v Českém Švýcarsku, tak i pod Blaníkem, v Bystřici. Necelý rok kooperace nám potvrzuje, že to je správná cesta.