Za našimi klasickými kuchyňskými noži stojí legenda českého designu

18. února 2021

Nože, na rozdíl třeba od elektroniky nebo domácích elektrospotřebičů, mají delší život. Často se nějaký nůž udrží na výsluní dlouhé desítky let. A nemusí to být jenom ikonická Rybička nebo vojenský UTON. Může to být i obyčejný kuchyňský nůž.

I když jako firma na trh uvádíme nové sady kuchyňských nožů - v poslední době třeba sérii Ruby, mnoho našich zákazníků nedá dopustit na zdánlivě obyčejné kuchyňské nože s plastovou rukojetí. 

Není to ale vůbec náhoda. Za jejich návrhem totiž stojí Stanislav Lachman -  muž, kterému se přezdívalo Josef Lada českého designu. Starší generace se s jeho návrhy setkávaly takřka denně na každém kroku - ať už to byly mixery, žehličky, vysavače.

Protože ale technický pokrok nejde zastavit, většina jeho návrhů již dnes stojí jen na policích muzeí anebo se možná z nostalgie schovává někde v komorách starších domů. Kuchyňské nože se však vyrábí dál - a vůbec ne z nostalgie. Dobře navržená rukojeť nože se osvědčila před léty a osvědčuje se stále. A proč? Protože nadčasový design jde ruku v ruce s ergonomií. A to jsou hodnoty, které prostě nezastarají. 

Pokud chcete vyzkoušet,  jak nože navržené legendárním českým designérem padnou při práci v kuchyni do ruky, můžete využít naši nabídku ve zvýhodněně sadě s příhodným jménem Malý pomocník. Ale sad nožů jsme pro vás v rámci naši akce Vyhlížíme jaro připravili mnohem víc.