Nejistá doba - investujte do nožů

22. června 2021

Pokaždé, když si v současné době otevřeme nebo pustíme libovolné ekonomické zpravodajství, je velmi pravděpodobné, že to první, co zaregistrujeme, bude zpráva o zdražování. Byty, auta, stavební materiály, suroviny, elektronika, potraviny - prostě všemu ceny rostou přímo raketově.

Když se ale podíváte na náš e-shop, tak zjistíte, že my jdeme zatím proti trendu a ceny držíme. A to, že píšeme „zatím“, není z naší strany nějaká temná výhrůžka, ale suché konstatování, že ekonomické realitě se dříve či později neubráníme ani my. 

Zdražování je vlastně projevem toho, že se postupně snižuje hodnota námi vydělaných peněz. A to samozřejmě nikdo nechceme. Když tedy hledáte cestu, jak zabránit znehodnocování svých úspor, ekonomové vždy řeknou, že nejlepší je to dobrými investicemi. 

Nákup kvalitních nožů mezi ně určitě patří, protože jejich cena časem neklesá. A nemáme na mysli jenom investiční Rybičku z pravého zlata nebo limitované edice UTONu k výročí republiky a nůž generála Bílého, jejichž sběratelská cena se za poslední roky zněkolikanásobila. Sbírky nožů jsou různé, a kdo se některé z nich chvíli poctivě věnuje, vytvoří časem velmi cennou kolekci. A je celkem lhostejné, jestli se jedná UTONy, lovecké nebo klidně i řemeslnické nože. 

Díky spolupráci s Armádou České republiky můžeme investování a sběratelství dát i rozměr pomoci druhým. Náš projekt Válečný veterán již přinesl Vojenskému fondu solidarity statisíce korun a to je k dispozici zatím jenom nůž Storm. Ale ještě letos se nabídka rozšíří o další kus. Nechte se překvapit. 

Naši dědečkové a babičky říkali hlubokou pravdu: Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat laciné věci. Pravidlo je to všeobecně platné, ale u nožů by mělo být ještě podtrženo. 

Co z toho plyne? Jestliže plánujete nákup dobrého nože, příliš ho neodkládejte. Koupit včas se vyplatilo v každé době, ale dnes se možná vyplatí ještě víc, než kdy jindy.