Na svatého Valentýna

4. února 2021

Podle odhadů dostane na svatého Valentýna na Zemi celá jedna miliarda dívek a žen nějaký hezký lísteček nebo pozornost. Proto jsme pro vás připravili speciální “zamilovanou” edici zdobených Rybiček, které takovým překvapivým a originálním dárkem mohou být také. Mimochodem, víte, jak to bylo se svatým Valentýnem?

Spíše, než skutečnou postavou, je Valentýn legendou, ale to příběh nedělá méně zajímavým. Legenda vypráví, že kdysi římský císař zakázal mladým mužům se ženit. Důvod byl zcela prozaický, po svatbě se nikomu z nich už nechtělo bojovat v armádě. Ale Řím potřeboval silné vojsko. 

Navzdory císařskému zákazu mladý a pohledný biskup Valentýn přesto mladé lidi oddával dál. Samozřejmě tajně. A samozřejmě se na to přišlo. V antickém Římě milujícím klepy a drby, se totiž nic neutajilo. V tom byl Řím hodně podobný naší současnosti.

Biskup Valentýn skončil v žaláři a byl odsouzen k trestu smrti. Ve vězení se ale nakonec i on sám zamiloval do krásné žalářníkovy dcery. A v předvečer své popravy ji poslal lístek se svým vyznáním lásky. 

A jak vyplývá z čísel uvedených na začátku, inspiroval tím mnohé a ujalo se to. 

Speciální Rybičky připomínající jeho tragické, ale zároveň romantické vyznání lásky tak čekají i na vás.