Proč používat naše ocílky Mikov

Veškeré nože k tomu, aby dobře a dlouho sloužily, potřebují údržbu a slušné zacházení. Platí to samozřejmě i o nožích Mikov. Uchovávání nožů v suchu a čistotě tak, aby bylo chráněno jejich ostří, je samozřejmostí stejně, jako pravidelná údržba ocílkou.

Repetitor - charitativní dražba nožů směřuje do finále, které vyvrcholí v neděli 1. října 2023

Až do neděle 1. října 2023 se můžete na portále Aukro zapojit do mimořádné charitativní aukce dvou speciálních nožů Repetitor. Mikov celý její výtěžek podle rozhodnutí vojáků z Repetitoru věnuje na pomoc nemocným armádním veteránům. 

Byli jsme v Příbrami

Asi jedno z největších českých setkání nožířů a fanoušků nožů “Nože 2023”, které proběhlo o uplynulém víkendu,  je v našem plánovacím kalendáři akcí vždy zapsáno již dlouho dopředu. Máme už v Kulturním domě i své tradiční místo pro stánek. I úplně nový návštěvník nás proto okamžitě poté, co vystoupá do výstavních prostor, pozná podle typického loga anebo podle velkého shluku lidí.

Mikulášovická řežba - dělejme svět kolem nás hezčí

Až do roku 2012 byl zatopený lom v Mikulášovicích poměrně nevábným místem, které sloužilo i jako skládka. Po jeho rekultivaci a provzdušňování vykonaly svou práci aerobní bakterie a voda se neskutečně vyčistila, takže má parametry téměř pitné vody. V kombinaci s vhodnými vodními rostlinami, osázením břehů a také vysazením dravých ryb je Mikulášovický lom nyní oázou klidu a pohody, a také ideálním místem pro organizaci sochařského sympozia Mikulášovická řežba.

A Rich September is Upon Us

The days are getting shorter, the summer heat is leaving us, there are more cars in the cities and fewer parking spaces - the holidays are simply coming to an end. But we are looking forward to what awaits us after them, because there are exciting events and challenges ahead for Mikov.

Football Legends has added a new member

In August, the limited edition of "Football Legends" knives added a new member - Vladimír Šmicer - a former national team player who, in addition to Slávia, also worked in prestigious foreign clubs. He is the first Czech to win the prestigious UEFA Champions League and the only Czech scorer in the final of this competition, where he scored two goals.

The Story of Raffir Material

There is a new item in our shop - Predators with blade made of N690 steel and with a blade made of Raffir material, which is an abbreviation of the Danish word "to refine". Behind the creation of this material is an interesting story of two friends - originally enthusiastic amateur knifemakers.

Několik postřehů z Nožířských slavností 2023

Policie, policejní vrtulník, armáda, hasiči, rytíři, fotbal, hudba, dobré jídlo, soutěže pro děti, zdarma návštěva Muzea nožířské tradice - to byly hlavní body soboty 5. srpna v Mikulášovicích, kde se uskutečnil už 8. ročník Nožířských slavností - festivalu pořádaného společností Mikov s podporou města Mikulášovice.