Fotbalové legendy - řešení při hledání originálního vánočního dárku

Fanoušci fotbalu bedlivě sledují vrcholící kvalifikaci na Mistrovství Evropy ve fotbale, které se bude konat příští rok v Německu, dohrávku podzimní části 1. české fotbalové ligy i závěrečné zápasy skupin evropských pohárů. Kteří aktivní fotbalisté se s odstupem doby stanou fotbalovými legendami zatím můžeme jen odhadovat.

Ruby - stálice na trhu kuchyňských nožů

Když jsme v roce 2019 uvedli na trh sadu kuchyňských nožů Ruby, věřili jsme, že se jedná o kvalitní produkty, které si získají zákazníky a zapíší se u zákazníků Mikova stejně, jako například vojenský nůž UTON, vyhazovací Predator nebo největší klasika - Rybička. Uplynulé čtyři roky nám potvrdily, že se naše očekávání naplnila.

Muzeum nožířské tradice má za sebou úspěšnou letní sezónu

Více než 2500 lidí, což je dvojnásobek oproti roku 2022, navštívilo během letošního léta Muzeum nožířské tradice v Mikulášovicích. Muzeum založené firmou Mikov mapuje více než tři staletí trvající nožířskou výrobu v oblasti tzv. Českého Švýcarska. Letos navíc ve spolupráci s vojenskými veterány připravilo speciální výstavu Tango 23 Repetitor o osudech českých vojáků - účastníků mise UNPROFOR v bývalé Jugoslávii.

Výstava Tango 23 Repetitor skončila, pomoc veteránům zůstává pro Mikov prioritou

V pátek 27. října bylo možné si naposledy prohlédnout v mikulášovickém Muzeu nožířské tradice výstavu věnovanou osoudům vojáků české mise OSN na pozorovacím bodě Tango 23 - Repetitor, která byla 5. srpna 1995 tragicky ukončena při chorvatské operaci Oluja.

Pět nejdůležitějších vlastností nože Predator

Mikov je největším českým výrobcem nožů, který nabízí kompletní nožířský sortiment. Mezi noži v nabídce Mikova je několik typů, které se právem dají nazvat ikonické. Patří mezi ně Rybička, vojenský nůž UTON, zavírací nůž s důrazem na minimalistický design Pocket, elegantní Kostka a v každém případě vyhazovací nůž Predator.

Lovecké nože

Podzimní lovecká sezóna je v plném proudu. Každý myslivec ví, že musí do lesa vyrážet patřičně připraven, aby zvládl všechno, co ho na lovu může potkat. Důležitou součástí myslivecké výbavy je proto samozřejmě i kvalitní lovecký nůž.

Zavírací nože jsou s námi již tisíce let

Mikov vyrábí spoustu typů zavíracích nožů. Nejznámější z nich jsou asi nože Stovka, ale také luxusní nože pro gentlemany Pocket nebo lovecké zavírací nože Hunter, Fixir či Hubert. Ovšem zavírací nože nejsou vynálezem posledních staletí, jejich historie sahá mnohem hlouběji, až do starověku.

Nože Repetitor vydraženy, z Mikova odejde pomoc válečným veteránům

V neděli 1. října večer skončila charitativní dražba dvou vojenských nožů Repetitor, se jmény dvou padlých vojáků v mírové misi OSN z roku 1995 - Luďka Zemana a Petra Valeše. Oba nože se vydražily za celkovou částku 95 700 Kč. Mikov nyní vydraženou částku prostřednictvím spolu Vlčí máky předá na pomoc válečným veteránům.

Proč používat naše ocílky Mikov

Veškeré nože k tomu, aby dobře a dlouho sloužily, potřebují údržbu a slušné zacházení. Platí to samozřejmě i o nožích Mikov. Uchovávání nožů v suchu a čistotě tak, aby bylo chráněno jejich ostří, je samozřejmostí stejně, jako pravidelná údržba ocílkou.