Firma Mikov, majitel legendární Rybičky, koupila výrobce ručního nářadí Narex Bystřice

Český výrobce nožířského zboží, kancelářské techniky a průmyslových spojovačů Mikov rozšiřuje záběr svého podnikání akvizicí výrobce truhlářských a řezbářských nástrojů, šroubováků a ručního nářadí Narex Bystřice.

Mikov v roce 2018 potěšil sběratele vydáním limitovaných edic nože UTON, dopisového nože a Rybičky pro Nespresso

Končící rok stého výročí založení Československa si firma připomněla několika limitovanými edicemi nožů, jejichž uvedení na trh vzbudilo pozornost.

Vítězové soutěže o nejlepší návrh nového nože

V souladu s pravidly letošní soutěže o nejlepší návrh nového nože Mikov vyhlašuje její výsledky. První místo obsadil pan Bohdan Chalupný za návrh gravitačního nože s výsuvnou čepelí a získává nůž Pocket a kupón na odběr zboží v hodnotě 5000 Kč.

Mikov připomíná 100 let od vydání první Československé známky limitovanou edicí dopisového nože

Mikov, jako ryze česká firma, chce limitovanou edicí 100 ks dopisového nože s reliéfem dopisní známky upozornit na to, že 18.prosince 1918 byla vydána první československá poštovní známka. Autorem návrhu - obrázku Hradčan - byl slavný malíř Alfons Mucha.

Ředitel Mikova Karel Ježek obdržel cenu Přístav za rok 2018, kterou uděluje Česká rada dětí a mládeže

Spolu s pěti dalšími laureáty byl ředitel Mikova Karel Ježek oceněn Českou radou dětí a mládeže za to, že jako ředitel nožířské firmy Mikov dlouhodobě podporuje činnost s dětmi a mládeží jak v Mikulášovicích, tak v okrese Děčín.

Mikov vydražil ve prospěch Nadace policistů a hasičů za 50 tisíc korun jedinečný nůž UTON

Nůž UTON z limitované edice k výročí 100 let vzniku Československa s pořadovým číslem 001 se ve středu 21. listopadu 2018 vydražil za 50 100 Kč. Výtěžek dražby firma Mikov věnuje Nadaci policistů a hasičů.

iDNES.cz - 14. 11. 2018

Nožíři vyrobili vojenský kousek s českým lvem, z kapslí vznikla rybička

Zdroj: https://usti.idnes.cz/noze-mikov-dve-limitovane-edice-rybicka-z-kavovych-kapsli-a-vojensky-uton-se-lvem-gge-/usti-zpravy.aspx?c=A181113_439239_usti-zpravy_vac2

Vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší příslušenství k noži List

V rámci soutěže o nejlepší příslušenství k noži List Mikov obdržel fotografie řešení, které se soustředily převážně na řešení úchytu nože. Veškeré přihlášené návrhy byly posouzeny z hlediska kvality provedení, designu a vhodnosti zařazení do sériové výroby.