Na střenkách záleží

Při pořízení nože je volba té správné střenky stejně důležitá, jako volba čepele. Nůž, který se bude špatně držet, jeho konstrukce nebude chránit při řezání, bude se špatně udržovat nebo se snadno poškodí, není dobrým nožem.

Patříme k Českému Švýcarsku

České Švýcarsko patří mezi vyhledávané turistické lokality, které ročně navštíví asi milion lidí jak z Česka, tak i ze zahraničí. A zdaleka to nejsou jen divoké soutěsky říčky Kamenice ve Hřensku, ale třeba i obce Krásná Lípa, Šluknov, Dolní Poustevna nebo naše Mikulášovice.

NAREX Bystřice si 27. prosince 2019 připomíná sté narozeniny

Po návratu z fronty první světové války si Václav Richter, rodák z Bystřice u Benešova, podal 27. prosince 1919 žádost o obnovu svého živnostenského listu strojního zámečníka. Tehdy ho samozřejmě ani nenapadlo, že stojí u počátku podniku, který se o sto let později pod jménem NAREX Bystřice stane světově známým výrobcem ručního nářadí.

Ohlédnutí za rokem 2019

Letošní rok pomalu končí a to je příležitost podívat se na to, co přinesl. Pro Mikov toho rozhodně nebylo málo.

Limitované edice nožů

Nože, které vyrábíme, si lidé kupují nejčastěji proto, že s nimi potřebují pracovat, používat je při některém svém koníčku a nebo si s nimi jen tak udělat radost. A právě na ně míří limitované edice nožů - i když samozřejmě i tak se jedná o plnohodnotné nože.

Ocílka

Ocílka je historický nástroj, bez kterého se ale dodnes neobejdou profesionálové, kteří musí denně pracovat s noži a udržovat je ostré. Neslouží k tomu, abychom s její pomocí na noži ostří vytvořili, ale abychom je udržovali - říká se tomu obtahování.

Kancelářská sponka

tak jí říkáme všichni, ovšem její správný název je „dopisová spona oblá“. Je to vlastně úplně obyčejný kus drátku, který ani nevnímáme, ale bez kterého by velice brzy nastaly ve všech kancelářích světa obrovské problémy.

Pláčete při krájení cibule? S nožem Santoku už nebudete

Minulý týden jsme náš blog věnovali tradicím, že kterých vychází nůž Santoku. Dnes chceme být praktičtější a vyjmenovat jeho výhody oproti běžnému noži.