Mikov uvádí nové verze vystřelovacího nože Predator

Ve čtvrtek 8. prosince firma Mikov uvedla na trh fanoušky netrpělivě očekávané nové dvě verze vystřelovacího nože Predator. Oproti stávajícím nožům se liší především tím, že na jejich čepele byla poprvé v historii použita ocel Böhler N690.

Podle průzkumu je nůž nejužitečnější reklamní předmět

Na základě průzkumu, který firma Mikov provedla mezi náhodně vybranými zákazníky obchodních center v Praze a Brně, byl nůž vybrán jako nejužitečnější reklamní předmět.

Mikov přivítá rybičku z cesty kolem světa

Cestovatelé české expedice Bigtrip - rybička kolem světa, jejíž partnerem je firma Mikov, zakončí své více než dvouleté putování o víkendu 15. a 16. října 2016 v Krásné Lípě a Mikulášovicích. 

Mikov uvádí na trh doplňky pro nůž List

Firma Mikov uvádí na trh doplňky nože List, které rozšíří možnosti jeho používání a nošení. Nůž List byl prvním nožem nové produktové řady Progress a bezprostředně po svém uvedení na trh v roce 2015 si získal mezi zákazníky mimořádnou oblibu.

Brexit nebude mít na Mikov negativní dopad

V souvislosti s referendem o setrvání v Evropské unii, které minulý týden proběhlo ve Velké Británii (tzv. Brexit), firma Mikov neočekává, že by utrpěla ve svém exportu nebo importu ztráty.

Zástupci Mikova vystoupili na fóru nožířských měst ve francouzském Thiers

Ředitel marketingu Petr Balej a designér Ondřej Němec prezentovali produkci firmy Mikov na setkání zástupců měst s nožířskou tradicí, které se uskutečnilo od 12. do 14. května ve francouzském městě Thiers.

Mikov získal za kolekci nožů pocket mezinárodní ocenění Red Dot Award 2016.

Kolekce nožů pocket české nožířské firmy Mikov získala mezinárodní cenu Red Dot Design Award v kategorii produktový design. Cenu jí udělila mezinárodní porota, která letos vybírala přibližně z 5214 produktů vyrobených výrobci z 57 zemí světa.

Mikov získal cenu Czech Grand Design za kolekci nožů pocket

Mikov získal v sobotu 19. března ocenění „Výrobce roku 2015, Cena Ministerstva průmyslu a obchodu ČR" za kolekci nožů pocket, které pro firmu navrhlo designerské studiu Olgoj Chorchoj. To si také i za tento návrh odneslo cenu „Designér roku 2015, Cena Ministerstva kultury ČR".