Přestřižení pásky odstartovalo provoz obnoveného muzea nožů v Mikulášovicích

Muzeum nožířské tradice zahájilo 1. srpna 2017 naplno svůj provoz. Expozice se nachází v prvním poschodí nově zrekonstruovaného Městského informačního střediska v Mikulášovicích.

V centru Mikulášovic se slavnostně otevře přestěhované Muzeum nožířské tradice

Muzeum nožířské tradice ve městě Mikulášovice se slavnostně otevře veřejnosti 1. srpna 2017 ve 14 hodin v nových prostorách Městského informačního centra.

Mikovácká novinka Elipt k vyzkoušení v Lysé nad Labem

Prototyp nového zavíracího nože Elipt, který firma Mikov představila na letošním veletrhu IWA OutdoorClassic v Norimberku, bude mít svou premiéru i v České republice. K vidění a vyzkoušení bude na stánku firmy na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem.

Tradiční český výrobce nožů Mikov má nového majitele a generálního ředitele

Novým majitelem firmy Mikov se stala česká společnost Conmetron, spol. s r. o. Zároveň došlo i ke změně na postu generálního ředitele, kde Miloše Paříka vystřídal Karel Ježek.

Jméno autora nožíku rybička stále zůstává tajemstvím

Tajemstvím je dosud zahaleno, kterého z nožířů ve šluknovském výběžku před více než sto lety napadlo vyrobit střenku zavíracího nože ve tvaru rybičky. Staré katalogy však ukazují, že zákazníci si již tehdy rybičku oblíbili a popularita tohoto nože přetrvala dodnes.

Mikov představí na veletrhu IWA OutdoorClassic nový zavírací nůž Elipt

Expozice největšího českého výrobce nožů Mikov bude letos na veletrhu IWA OutodoorClassic v Norimberku zaměřena především na prezentaci novinek - vyhazovacích nožů Predator z oceli N690 v provedení stonewash a blackout a prototypu nového zavíracího nože Elipt.

Každý nůž Mikov má své jméno

Mikov začátkem roku 2017 dokončil dlouhodobý projekt, jehož cílem bylo najít pro každý vyráběný nůž vhodné obchodní jméno.

Mikov vytváří na sociálních sítích komunity (nejen) pro chlapy

Pro tradičního českého výrobce nožů Mikov jsou v komunikaci se zákazníky klíčové sociální sítě. Drtivá většina těch, kteří Mikov sledují, jsou muži ve věku od 25 do 45 let, ale mezi fanoušky se najdou i ženy a dívky.