UTON 0008 STONEWASH

27. března 2023

V březnu jsme díky velkému úspěchu UTONU z oceli N690 a poptávce po další variantě uvedli na trh modifikovanou verzi UTONu 0008. Nůž je rovněž vyroben z oceli N690 o tvrdosti 57-59 HRc, má klínový výbrus, na pohledové straně ražbu 0008, ale navíc je vybaven povrchovou úpravu STONEWASH, což je matný vzhled vzniklý omíláním čepele při výrobě.

Povrch STONEWASH se vytváří se ve speciálních bubnech naplněných kameny a vodou s přídavným chemickým abrazivem v nichž se čepele několik hodin doslova perou. Právě z této operace ostatně tato úprava získala své jméno.

Tato úprava má mnohé výhody, zejména pro taktické a vojenské nože, protože spolehlivě eliminuje všechny nežádoucí odlesky, maskuje známky používání a majiteli na čepeli nezůstávají otisky prstů. Z našich výrobků ji najdete na nožích LIst, Patron, Elipt, Smart, vyhazovacím noži Predator a také na Rybičce.

UTON 0008 STONEWASH, který může oslovit i sběratele UTONů, prodáváme pouze samostatně bez příslušenství. To si můžete ke svému stávajícímu vybavení tedy libovolně dokoupit. Vedle pilky, pilníku, bodce, šňůry paracod nebo dřevěné dárkové krabičky DDK2 máme v nabídce i celkem 12 druhů speciálních pouzder. 

Kompletní nabídku vojenských nožů UTON a příslušenství najdete zde.