Král Karel III. je majitelem exkluzivního nože Predator

3. října 2022

Když v roce 2010 brněnský primátor Onderka věnoval korunnímu princi Charlesovi Mikovácký nůž Predator s damaškovou čepelí, ukazoval mu jeho funkčnost. Stiskl páčku, čepel se rychle otevřela, princova ochranka zpozorněla, ale princ zachoval stoický klid.

Považujeme za čest, že náš nůž, který patří svou originální konstrukcí a kvalitou použitých materiálů k tomu nejlepšímu, co dodáváme na trh,  je v majetku současného britského krále Karla III. 

Damašková ocel čepele nože je vyrobena kovářským svařováním dvou typů ocelí. Ty ve výsledku dávají čepeli zajímavou strukturu, ale hlavně kombinují dvě zásadní vlastnosti každého nože - vysokou tvrdost a velkou houževnatost.

Predator Damašek

Střenky nože krále Karla III. byly vyrobeny z jeleního parohu, ale tento typ nože Predator bývá osazen i jinými přírodními materiály, nejčastěji stabilizovanou kostí, buvolím rohem, velbloudí kostí, ale třeba také meteoritem nebo plátky zubu mamuta srstnatého. Volba materiálu střenky závisí na preferenci budoucího majitele. 

Firma MIkov navazuje na tradici průmyslové výroby nožů v Českém Švýcarsku, která sahá až do roku 1794, ovšem samotné nožířské řemeslo je v kraji ještě o stovky let starší. Na trh dodává kompletní nožířský sortiment, nože Predator vyrábí od konce 80. let minulého století. 

Kromě toho, že se jedná o vhodné reprezentační dárky pro významné osoby, tak si Predatory například zahrály i v bondovce Casino Royal, akčním filmu Largo Winch a nejnověji pak v novince Netflixu LOU.

Kompletní nabídku vyhazovacích nožů Predator najdete zde.