Společně oživíme Česko

14. května 2020

Nedávno jsme dostali od Pojišťovny VZP, a.s. pozvání, abychom se zapojili do projektu Společně oživíme Česko. Iniciativa podporovat české výrobky a pomoci těm, kteří jsou zasažení koronavirovou krizí, nás nadchla. Proto jsme si bez váhání řekli - Mikov dělá české nože, tak samozřejmě, jdeme do toho. 

O české povaze se toho říká hodně. Něco je na nás pozitvní, něco méně. Ale když o něco jde, dokážeme většinou držet spolu. Bylo to vidět nedávno při šití roušek. A může se to ukázat i dále, třeba když se budeme hned zítra rozhodovat, u koho a za co utratíme své peníze. Jestli je pošleme za zbytečné zboží někam do neznáma nebo podpoříme ty, kteří třeba dávají práci našim sousedům, známým ...

Minimálně jednou týdně v Mikově zazvoní telefon, ve kterém se ozve novinář s otázkou jak jsme na tom, jak moc nás krize zasáhla. I když nepatříme mezi ty, jejichž byznys virus úplně umrtvil, rozhodně krizi cítíme taky. Ani dvojnásobné tržby e-shopu nedokázaly nahradit výpadek tržeb ze zavřených obchodů našich partnerů doma i v zahraničí. 

Ukázalo se ale, že našim dlouholetým zákazníkům a fandům není lhostejné co se u nás děje. Proto se jim snažíme přiblížit a chystáme pro ně postupné změny na e-shopu, pohodlnější obchodování a vstřícnější především elektronický obchod - a to  i pro naše partnery z řad velkoobchodu. 

Covid19 bereme jako impuls k hledání efektivity a kvality ve všech významech tohoto slova.

Musíme přemýšlet nad tím, jak upravit výrobu, jak se ještě více pustit do digitalizace a automatizace, prostě jak pracovat lépe. Rozhodně se nevzdáme.

Nevzdáme se i proto, že naše vojenské nože hodně kupují příslušníci Armády České republiky a Policie ČR - muži a ženy, kteří jsou ochotni za naši vlast nasadit své životy. Nemusí o tom mluvit, ale je to na nich poznat. A to je velkou inspirací. Nejen pro naše zapojení do projektu Společně oživíme Česko, ale i pro hledání cest, jak zachránit nejen českou nožířskou výrobu a zároveň třeba u toho pomoci i druhým.