Mikov bude pokračovatelem Lubomíra Maďariče

17. dubna 2020

Není mnoho nožířů, kteří by se za posledních třicet let zapsali do povědomí fanoušků nožů, jako pan Lubomír Maďarič. Vyučený zámečník, který v mládí vynikal i v atletice a vzpírání, začal s výrobou svých prvních nožů už v roce 1972. Od té doby se stal v dobrém slova smyslu mistrem devatera řemesel, a prošel celou řadu povolání, nožům však zůstal po celou dobu věrný. Od roku 1993 se pak jejich výrobě věnuje profesionálně.

Mezi významné úspěchy Lubomira Maďariče patří nejenom to, že majitelem jeho loveckého nože se stal bývalý americký prezident Bill Clinton, ale především, že od roku 1997 pracuje na nožích pro armádu i policii. Nože vznikající ve spolupráci s armádním expertem Romanem Hippíkem se vojenským specialistům osvědčily mimo jiné na misích v Iráku nebo v Afghanistánu. 

Kromě toho, že je kvělým nožířem, je Lubomír Maďarič zároveň prezidentem Společnosti uměleckých nožířů Čech a Moravy (BMAC) a stojí za organizací mezinárodních nožířských výstav v Brně, které i díky němu získaly světový věhlas.

U nikoho z lidí však není možné zastavit čas. I když se Lubomír Maďarič zdaleka ještě nechystá na odpočinek, stále častěji se mu vracela myšlenka jak zabezpečit, aby jeho nože mohly pokračovat ve stejné kvalitě i poté, co již jejich výrobě nebude moci věnovat veškerý svůj čas. A řešení přišlo ze severočeských Mikulášovic.

Mikov, jako tradiční a největší český výrobce nožů, totiž s Lubomírem Maďaričem dlouhodobě spolupracuje. Na základě vzájemných dobrých vztahů a důvěry proto nebyl velký problém uzavřít dohodu, která umožní, aby značka nožů Maďarič mohla existovat ještě dlouhé desítky let. 

Na základě této dohody proto od léta roku 2020 Mikov kompletně přebírá jejich výrobu. Co to konkrétně znamená? Pro všechny zájemce o nože Maďarič vlastně nedochází k žádné zásadní změně, protože nejpopulárnější modely budou k objednání na e-shopu Mikova. K nožům, které jsou již nyní k dispozici, budou postupně přibývat další a rovněž se můžete těšit na novinky. 

A pokud jde o novinky? Pan Lubomír Maďarič bude nadále garantovat modely své značky a bude se také autorsky podílet na vývoji nových nožů. Nebude však značku samostatně rozvíjet mimo firmu Mikov a Mikov se také stává jejím výhradním prodejcem. 

Vzájemná dohoda se vedle nožířské výroby týká i organizace proslulých brněnských nožířských výstav. I ty budou pokračovat a Mikov po panu Maďaričovi plně převezme jejich organizační a technické zabezpečení 

Podle původních plánů měla být tato spolupráce ohlášena na letošní jarní výstavě Brno Super. Ta však byla kvůli opatřením ohledně šíření nemoci COVID-19 zrušena a proto tedy volíme cestu blogu a tiskové zprávy. 

Jako firma jsme hrdi na to, že taková osobnost, jakou Lubomír Maďarič bezpochyby je, nám projevila důvěru. Vnímáme to především jako velkou zodpovědnost, protože si uvědomujeme, kolik práce a námahy stálo vybudování této značky. Jsme proto rozhodnuti udělat vše, abychom její renomé nejen nezkazili, ale naopak - abychom ji i ve spolupráci s Lubomírem Maďaričem posunuli ještě na vyšší úroveň.

 

Bojové nože ze současné nabídky ZDE

Lovecké nože ze současné nabídky ZDE

Nože pro ozbrojené složky k nahlédnutí ZDE