Osobní odpovědnost

16. ledna 2020

Nože, které vyrábíme v Českém Švýcarsku si našly na domácím i zahraničním trhu své místo. Produkujeme malé série, chceme, aby byly jedinečné svým designem a zpracováním. A aby zákazník při koupi nože Mikov věděl, že drží v ruce zaručenou kvalitu.

Nesoutěžíme tedy ani s asijskými výrobci, kteří denně zaplavují trh miliony zaměnitelných nožíků, s hi-tech firmami, kde se součástek vlastně nedotkne lidská ruka, ale ani s nožíři, kteří vyrábí nože po jednotlivých kusech na míru. 

Naše výroba kombinuje špičkovou technologii číslicově řízených obráběcích strojů, lisů a brusek s ruční prací zkušených nožířů. Protože jen opravdový mistr dokáže například odhadnout, jak správně uříznout paroh na střenku. A podobných operací, které vyžadují přemýšlení a fortel, najdeme při výrobě téměř každého nože několik.

Ale i ten největší mistr může někdy udělat chybu a na tu musíme přijít dříve, než nůž opustí expedici a vydá se k zákazníkovi. Součástky nože proto prochází během výroby několika průběžnými kontrolami. Na závěr je pak úplně každý nůž prohlédnut výstupní kontrolou a v přiloženém cerifikátu uvidíte razítko nebo podpis zodpovědného pracovníka, který nůž k vám, zákazníkům pustil.

Samozřejmě, může se stát, že i přes to se na trh výjimečně dostane výrobek, kde se nepodařilo některou závadu odhalit. V tom případě vás prosíme, abyste nám při reklamaci dodali i potvrzení z výstupní kontroly, čímž nám pomůžete, abychom se podobných chyb pro příště varovali.

Je také možné, že se k vám ještě dostane nůž, který toto potvrzení o kvalitě nemá. Je to proto, že byl vyroben ještě dříve, než jsme takovou výstupní kontrolu zavedli. Naše zkušenost ale je, že za více než rok její existence se k nám nože na reklamace vrací jen minimálně. 

Osobní odpovědnost přináší své ovoce.