Na střenkách záleží

9. ledna 2020

Při pořízení nože je volba té správné střenky stejně důležitá, jako volba čepele. Nůž, který se bude špatně držet, jeho konstrukce nebude chránit při řezání, bude se špatně udržovat nebo se snadno poškodí, není dobrým nožem.

Tvar střenky je vždy závislý na tom, o jaký typ nože se jedná. Jinak přirozeně vypadá nůž kuchařský nůž, jinak lovecký nůž a jinak nůž vytvořený pro armádní potřeby. A účelu nože se samozřejmě také přizpůsobuje materiál střenky. 

Na nožích Mikov zákazníci najdou celou pestrou paletu materiálů střenek. Ty levnější mají střenky z plastu nebo pryže, dražší pak z kovu nebo speciálních materiálů, kam patří například G-10. Luxusní nože mívají střenky z parohu, stabilizovaných kostí, vzácných dřev nebo dokonce z mamutoviny.

Právě u těchto vzácných a drahých materiálů vynikne umění nožíře a plně platí, že každý nůž je jedinečný originál. Nožíř, který pracuje na loveckém noži se střenkou z parohu, musí přesně vědět jaký paroh použít, jak ho rozřezat, aby na noži vypadal dobře a materiál se nezničil. Protože stačí jeho jeden chybný pohyb při řezání a škoda se již nedá napravit. 

Přejeme vám při výběru vašeho nového nože, abyste si našli ten správný, který vám bude dělat radost.