Patříme k Českému Švýcarsku

2. ledna 2020

České Švýcarsko patří mezi vyhledávané turistické lokality, které ročně navštíví asi milion lidí jak z Česka, tak i ze zahraničí. A zdaleka to nejsou jen divoké soutěsky říčky Kamenice ve Hřensku, ale třeba i obce Krásná Lípa, Šluknov, Dolní Poustevna nebo naše Mikulášovice.

K Českému Švýcarsku se také jako MIkov všude hlásíme a jsme hrdí na to, že patříme mezi několik málo místních výrobců, kteří mohou svůj produkt (konkrétně legendární Rybičku) označovat regionální značkou Českosaské Švýcarsko. Ta se u nás uděluje už od roku 2010, takže letos oslaví první kulaté výročí svého trvání.

Jako její nositelé jsme tak v dobré společnosti celkem 41 výrobků a 15 zážitků, které ocenění nezískaly jen proto, že sídlí v regionu, ale protože přispívají k jeho dobrému jménu, mají výjimečnou kvalitu a jsou vyráběny tradiční technologií.  

Máme samozřejmě radost z každého místního výrobku, který certifikát získal. Ale protože jsme firma, která se proslavila i loveckými noži Fixir, Hunter a Hubert, potěšilo nás, že nově před loňskými vánocemi ocenění dostal i guláš z divočáka nebo divočák ve vlastní šťávě - pokrmy, které se připravují v rodinné firmě v Dolní Poustevně. 

Proto pokud jste u nás ještě nebyli, doporučujeme naplánovat si cestu. Krásně je tady v každém ročním období. No a kdyby třeba zrovna při vaší návštěvě pršelo - zveme vás do sucha - do našeho Muzea nožířské tradice.