NAREX Bystřice si 27. prosince 2019 připomíná sté narozeniny

27. prosince 2019

Po návratu z fronty první světové války si Václav Richter, rodák z Bystřice u Benešova, podal 27. prosince 1919 žádost o obnovu svého živnostenského listu strojního zámečníka. Tehdy ho samozřejmě ani nenapadlo, že stojí u počátku podniku, který se o sto let později pod jménem NAREX Bystřice stane světově známým výrobcem ručního nářadí.

„Právě datum 27. prosince 1919 považujeme za okamžik založení naší firmy, mimo jiné i proto, že Richter své podnikání začal v domě č. p. 161, který dodnes stojí v naší fabrice,“ řekl Filip Staněk, obchodní ředitel Narexu Bystřice.

Firma, která je od ledna roku 2019 součástí skupiny největšího českého výrobce nožířského zboží Mikov, si své výročí připomíná mimo jiné speciální sadou kryogenicky kalených plochých dlát Richter - nazvaných po zakladateli firmy,  jakož i vydáním knihy mapujícím stoletou historii středočeské továrny.

Narex Bystřice v současné době vyrábí statisícové objemy ručního nářadí ročně - především šroubováků, dlát a řezbářských nástrojů. Filosofie Narexu, stejně jako celé průmyslové skupiny Mikov, je vyrábět produkty s vysokou přidanou hodnotou řemeslné práce, které nachází uplatnění po celém světě.