Hubert

31. října 2019

Hubert je zatím našim posledním loveckým nožem, který jsme uvedli na trh. Jmenuje se po patronovi lovců, svatém Hubertovi, který má svátek 3. listopadu - tedy v čase podzimních honů.

Když jsme před časem začali pracovat na novém loveckém noži, chtěli jsme, aby co nejvíce vycházel z potřeb lovců a myslivců. Proto jsme oslovili odborníky z mysliveckého Řádu svatého Huberta na Kuksu, aby se stali partnery při jeho vývoji. 

Nůž byl dokončen a slavnostně pokřtěn v roce 2018 na Kuksu, ale naše spolupráce tím zdaleka nebyla ukončena. Z každého prodaného nože totiž věnujeme 95 Kč na účet Hospitální nadace Františka Antonína Šporka na Kuksu, kterou Řád svatého Huberta zřídil, spravuje a která se zaměřuje zejména na ochranu životního prostředí a přírody. 

Myslivci a lovci, kteří si vybírají zavírací nože do přírody a na lov, však nemusí zůstat jen u Huberta. Kromě něho nabízíme i menší Fixir, který je našim nejdéle vyráběným loveckým nožem. Kdo pak potřebuje nůž pro práci zejména s velkými kusy zvěře, může si naopak zvolit masivní Hunter

A jen pro zajímavost, kdo to vlastně byl svatý Hubert? Žil v 8. století v Akvitánii a byl šlechticem a lovcem. Oženil se, ale jeho manželka brzy zemřela při porodu. Nedlouho poté prý uviděl bílého jelena s křížem mezi parožím, což ho tak ovlivnilo, že se stal knězem a později biskupem. Někdy se mu také říká apoštol Arden, kde působil.  

To, že jsme nůž pojmenovali po tomto světci, má tedy hlubší důvod, než se to „tak nějak hodilo” -  souvisí si to s naší snahou podporovat smysluplné dobročinné projekty. Vedle spolupráce s Řádem svatého Huberta jsme stejný princip uplatnili například i v projektu Válečný veterán, který se zaměřuje na vojenské nože a je naší systematickou podporou Vojenského fondu solidarity.