Noži se (ne)hází

24. července 2023

Jako malé děti jsme na táborech a výletech často slyšeli od vedoucích i rodičů jednoznačné: „Noži se nehází!“. Většinou to bylo tehdy, když jsme vytáhli své Rybičky nebo i větší zavírací nože a zkoušeli, jestli se zabodnou do pařezu či klády. (Byli jsme dobře vychovaní, tak jsme samozřejmě věděli, že do živého stromu se nebodá).

Příkaz dospělých to tehdy byl samozřejmě správný, protože zavíracími, ale i pevnými noži,  které jsou určeny především k řezání, se opravdu neháže. Hrdinové v dobrodružných filmech, ale především sportovci či artisté využívají k házení nože jiné, speciální. Takové házecí nože jsou dobře vyvážené a nehrozí, že je poté, co se netrefíme do cíle a nůž narazí na zem, budeme muset vyhodit, protože se jim ulomila rozhodující součástka.

V naší nabídce proto máme i nože určené výhradně k házení. Pro hody na přesnost nabízíme dva typy házecích nožů  - oblý a hranatý. Oba mají stejnou délku - 230 mm, a záleží na vás, kterému z nich dáte přednost. 

Pokud se nemůžete rozhodnout, můžete si koupit oba dva v akční sadě společně s házecí hvězdicí. Ta má průměr 70 mm, dobře ji známe třeba z asijských bojových filmů, ale pro nás může také sloužit jako zajímavé sportovní náčiní při házení na cíl. 

Využít prázdninový čas v přírodě k rodinným nebo kamarádským přeborům v hodu nožem nebo hvězdicí je skvělý tip pro zábavu. Doporučujeme, nebudete litovat. Jenom ale prosím nezapomínejte na to, že se jedná o nože, a proto bezpečnost a opatrnost musí být na prvním místě.