Univerzál Stovka

4. října 2019

Do společnosti kravatu, sako, peněženku a mobil, do lesa outdoorové oblečení, batoh, a kvalitní boty, na kolo cyklistický dres. A co nůž? I ten je třeba volit podle příležitosti - jiný na lov, jiný na prosekávání se zarostlým terénem a jiný do kuchyně. A pak ještě existují univerzální nože, které nezklamou, i když stejně jako u všech univerzálů, je to za cenu určitého kompromisu. Tato univerzalita a kompromisnost však není nevýhodou, ale vlastností.

Typickým zástupcem tohoto typu nožů je především nůž Stovka. Zvládne všechno, při troše snahy s ním možná myslivec vyvrhne i ulovenou zvěř, i když samozřejmě v praxi radějí zvolí některý z loveckých nožů - Fixir, Hunter, Hubert anebo pevný Les

Stovku si můžeme vybrat v různých provedeních - od jednoduchého nožíku s jednou čepelí až po multifunkční nástroj. Na trhu je potom s plastovou čepelí v modré nebo černé barvě, ale také v čistě celokovovém provední.  

Stovka díky své jedoduchosti působí vkusně a není ostudou podobný nožík použít i na akcích, kde bonton vyžaduje frak a dlouhé společenské šaty. Neurazí pak ale ani jako stylový doplněk dámské kabelky, zejména když si milovnice ozdob mohou vybrat Stovku ozbobenou barevnými krystaly.