Vojenský fond solidarity získá z projektu firmy Mikov „Válečný veterán“ prvních 100 tisíc korun

9. září 2019

Částku 100 tisíc korun získá Vojenský fond solidarity za prodej limitované edice důstojnické varianty nože M-1917, která byla v červenci slavnostně představena za přítomnosti náčelníka generálního štábu Armády České republiky Aleše Opaty.

Cílem projektu „Válečný veterán“ je propojit připomínku hrdinství Českých a Československých vojáků s humanitární pomocí pozůstalým po padlých vojácích i vojákům, kteří ztratili své zdraví při plnění svých služebních povinností.

„V rámci projektu plánujeme uvést na trh ročně jeden nůž inspirovaný některou z významných vojenských misí naší armády. Z každého prodaného kusu vždy budeme přispívat na Vojenský fond solidarity podobně, jako to je u nože M-1917. Konkrétně u něj fond získává 500 Kč za každý prodaný kus,” řekl Martin David, obchodní ředitel firmy Mikov.

Nůž M-1917, který je vyroben podle vzoru z pozůstalosti válečného hrdiny armádního generála Josefa Bílého, je zároveň zamýšlen jako pocta tomuto výjimečnému muži. V současnosti zbývá zákazníkům k objednání již posledních méně než dvacet kusů nožů.

Vojenský fond solidarity byl založen v roce 2015 a podporuje vojáky a jejich rodiny, kteří se nezaviněně ocitli v tíživé životní situaci. Mikov jako největší český výrobce nožů a kancelářské techniky, do jehož vlastnictví patří i výrobce ručních nástrojů Narex Bystřice, projektem „Válečný veterán“ tak zakládá dlouhodobou a systematickou finanční podporu Vojenského fondu solidarity.