Originál je originál

14. srpna 2019

Kopírování úspěšných výrobků je nešvar, který se dotýká všech značek. A i když svým způsobem by se každá firma mohla cítit „poctěna“ tím, že někomu stojí za plagiát, ve skutečnosti nikdo ze seriózních výrobců o takovou „poctu“ nestojí. Žel, plagiáty se nevyhýbají ani našim nožům.

Zřejmě nejznámnějším případem posledních let bylo kopírování legendární Rybičky. V roce 2015 to vzbudilo poměrně velkou pozornost. Zasáhla dokonce Celní správa a vše skončilo u soudu, kde byla firma Domácí potřeby Orion odsouzena k náhradě škody a falešné Rybičky jí propadly. Firma totiž nepovedenou Rybičku prodávala i s logem Mikova.

Ale Rybička není samozřejmě sama. V některých obchodech s vojenskou technikou můžete narazit na okopírované UTONy, na internetu zase najdete kopie vyhazovacích nožů Predator. Samozřejmě, ceny plagiátů jsou nižší, ale nízká je také kvalita - ať už konstrukční nebo řemeslné zpracování.

Od zákazníků dostáváme dotazy jak rozpoznat, že nůž je pravý a jak nenaletět pochybným obchodníkům. Takže:

  1. Nakupujte ideálně přímo na našem eshopu nebo u seriózních obchodníků. 
  2. Při nákupu se přesvědčte, zda nůž nese na čepeli logo Mikov.
  3. V balení každého nože by měl být lístek s podpisem z výstupní kontroly. (Je možné, že někteří prodejci ještě mají starší zásoby, kde tento lístek chybí, ale vždy je dobré se na něj informovat.)
  4. V případě pochybností se můžete obrátit přímo na nás, poslat nám fotografii nože a informaci, kde jste ho koupili. Rádi vám poradíme.
  5. Jestliže jste koupili plagiát, který se vydává za originál z Mikova, reklamujte ho u prodejce a budeme rádi, když nám o tom dáte vědět. Určitě to nenecháme jen tak.