Pan Vladimír Trojan má 80!

14. dubna 2022

21. dubna 2022 oslaví 80 let pan Vladimír Trojan. V roce 1957 nastoupil do učení na nožířskou školu, která tehdy byla v Mikulášovicích jako jediná v republice. Jako nejlepší student ve třetím ročníku dostal možnost pracovat v nástrojárně. Pak narukoval na vojnu a když se vrátil domů, najednou pro něj v nástrojárně nebylo místo.

Ale protože v té době ve firmě zakládali oddělení vývoje, bylo to přesně v roce 1963,  dostal nabídku do něj nastoupit. A právě tehdy začalo to, čemu by se dnešním slovníkem možná řeklo “velká jízda”. 

Svou práci miloval, v továrně býval často přes noc, tehdy totiž se rodily jeho nejlepší nápady. Stopy jeho umu nese snad každý nůž z produkce Mikova až do devadesátých let. Neodmyslitelně je také spojen s vývojem nožů UTON nebo Predator.

Svůj stůl má v oddělení vývoje dodnes. Ač penzista, stále několikrát týdně přichází do dílny a pracuje na nožích, které patří k těm nejvíce řemeslně náročným. A u toho pořád přichází s novými nápady a řešeními, které Mikov posouvají dopředu. Zkrátka - sledovat ho při práci je podobný zážitek, jako pozorovat špičkového klavíristu - je to prostě koncert.

Gratulujeme a přejeme hodně zdraví a sil do dalších let.