Nože Pocket - design a elegance na prvním místě

15. května 2019

Nože Pocket jsou prvním konkrétním výsledkem dlouhodobé spolupráce firmy s předním českým designovým studiem Olgoj Chorchoj. V průběhu roku 2014 padlo na společné schůzce rozhodnutí uvést na trh nůž, který bude jednoduchý, nadčasový, elegantní a bez kompromisů co do kvality zpracování a použitých materiálů.

Než ale v následujících letech vznikly typické minimalistické a originální linie, a na svět se dostala první výrobní série, bylo třeba vykonat nesmírné množství práce. Patřila sem kromě jiného důkladná rešerše světového nožířského trhu umocněná fandovstvím a nadšením obou autorů - profesorů pražské UMPRUM Michala Froňka a Jiřího Němečka, kteří za značkou Olgoj Chorchoj stojí.

Sada nožů se dočkala své premiéry na na pražském Designbloku 2015, kde získala cenu šéfredaktorů. Následoval úspěch na Tokyo Design Week 2015 a cena pro výrobce roku na Czech Grand Design 2015. Vše pak bylo korunováno oceněním Red Dot Award 2016.

Když hovoříme o sadě, znamená to, že nože jsou ve třech velikostech - S, M a L. Jejich čepel je vyrobena z oceli Böhler N 690, ostatní součástky a střenka jsou pak z běžné nerezové oceli. Vše je však opatřeno speciálním povlakem DLC, který nůž chrání před poškozením.

Pocket je tedy nejen praktickou pomůckou pro denní použití, ale také stylovým módním doplňkem - nožem, který je ozdobou jak pánských kapes, tak i dámských kabelek.