Mikov sází při ochraně zaměstnanců před COVID-19 na prevenci a pravidelné testování

29. ledna 2021

Vybavení dílen a kanceláří dezinfekčními prostředky, důsledné dodržování hygienických opatření, senzory měření teploty při vstupu do továrny a pravidelné testování - to jsou metody, kterými firma Mikov bojuje proti šíření nemoci COVID-19.

„Žel, nemoc se i přes přísná opatření nevyhnula ani našim zaměstnancům. V rámci prevence jsme proto díky pochopení zdravotníků dohodli pravidelné testování Mikováků mimo běžné ordinační hodiny na zdravotním středisku. Nebude tím narušena pracovní doba a zároveň se v provozu zvýší ochrana před epidemií,“ řekl Karel Ježek, ředitel a majitel firmy Mikov. 

Navzdory všem opatření však onemocnění části zaměstnanců jen za leden zpozdilo dodávky objednaného zboží přibližně o 2 týdny. Díky tomu, že uzdravení pracovníci se již mohli vrátit do práce, a také díky přijatým preventivním opatřením, firma předpokládá, že skluz se podaří dohnat do jarních měsíců..

„Je jasné, že veškerá preventivní opatření včetně testování stojí firmu dost peněz. Alternativou však je pouze nekontrolované šíření nemoci a uzavření provozů. Jako firma, která zaměstnává desítky lidí a na rozdíl od státních organizací má jen to, na co si sama vydělá, si to nemůžeme dovolit,“ dodal Karel Ježek.

Mikov je firma sídlící v centru Českého Švýcarska. Je největším českým výrobcem nožířského zboží, kancelářské techniky a průmyslových spojovačů a hřebíkovačů. Do skupiny firem Mikov patří i největší český producent ručního nářadí Narex Bystřice.