Rybička Nespresso - naše výzva a především radost

25. září 2020

Spojit řemeslnou tradici se skvělým designem a světoznámou značkou je výzva, která se neodmítá. A proto jsme ani na okamžik nezaváhali, když jsme byli osloveni k účasti na projektu nové limitované edice nože Rybička pro Nespresso, za jejímž vzhledem stojí designéři Olgoj Chorchoj.

A výzva to tentokrát skutečně byla - protože na rozdíl do své starší sestry není nová Rybička hladká, ale její povrch je tvořen plastickou imitací šupin. Design je nádherný, ale jak technicky vyrobit nástroj který v zaobleném tvaru střenky Rybičky vytlačí do recyklovaného hliníku rovnoměrně celou její strukturu ? Výzvy jsou však od toho, abychom je překonávali - a zvládli jsme to.

Jako tradiční nožířská firma jsme hrdí na to, že naše výrobky zahrnují velké množství ruční práce. Nejsou to tedy stroje, které by bez dotyku rukou chrlily statisícové série nožíků bez duše, ale konkrétní lidské ruce nožíře, které každý z nich musí uchopit, kompletovat na speciálních přípravcích, naostřit a na závěr prověřit, zde vše dokonale ladí a k zákazníkovi odchází bezvadný výrobek. 

A samozřejmě, důležité pro nás jsou ještě i další skutečnosti. Rybička se stává symbolem recyklace - zásadní formy našeho společného zápasu za čistou planetu Zemi. A neméně podstatné je, že výtěžek z prodeje putuje na konto Nadace Terezy Maxové dětem - tedy pro konkrétní pomoc ženám a dětem v azylových domech, kterým tak umožní pomocí začít nový život.

Jsou prostě nože a Nože. Rybička Nespresso patří k těm s velkým N.

Rybičku Nespresso si můžete zakoupit zde.