Mikov podporuje střeleckou naději

16. července 2020

Mezi sportovce, které Mikov systematicky podporuje, se před prázdninami zařadila střelkyně v disciplíně trap Adéla Bryndová. Teprve čtrnáctiletá nadějná sportovkyně se střelbě díky rodinné tradici věnuje od mládí, a během letošních jarních měsíců zaznamenala své první úspěchy.

„Podpora všemožných talentů z našeho regionu Českého Švýcarska patří k prioritám firmy. Cítíme zodpovědnost za to, pomoci těm, kteří mají potenciál něco dokázat,” řekl Karel Ježek, majitel firmy Mikov.

Adéla Bryndová se v současnosti již účastní kontrolních závodů reprezentace, a v tréninku spolupracuje jak s trenérem RSCM Robinem Daňkem. Při závodech se potkává s olympijským vítězem v trapu Davidem Kosteleckým a mistrem světa Jiřím Liptákem, kteří jsou jí velkou motivací.

Domovskou střelnicí je pro Adélu střelnice Čtverec v Dolní Poustevně, kterou provozuje Myslivecký spolek Jezevec Poustevna, a na které se již od roku 1961 koná závod Velká cena Dolní Poustevny, tedy v nepřerušované řadě již 59. ročník.

Mikov je největším českým výrobcem nožů a kancelářské techniky, od roku 2019 patří do jeho skupiny také výrobce ručního nářadí Narex Bystřice. Firma sídlí v Mikulášovicích v samém středu Českého Švýcarska.