Podporujeme talenty

16. července 2020

Mezi priority společnosti Mikov patří podpora mladých šikovných lidí spjatých s regionem Českého Švýcarska. Jednou z nich je i čtrnáctiletá Adéla Bryndová, rodící se talent sportovní střelby brokovnicí na létající terče - takzvaného trapu.

Jako dcera z myslivecké rodiny začínala střílet vzduchovkou už v pěti letech a v deseti absolvovala svoje první střelecké závody. Ovšem ne ještě s brokovnicí - tu, jak si vzpomíná, vzala poprvé do ruky přesně týden poté, když se s ní jako pohádková Popelka pokoušela trefit šišky.

David Kostelecký a Adéla Bryndová

Prostředí střelnice Čtverec v Dolní Poustevně a závodů v trapu však pro ni nebylo ničím novým. S tatínkem zde trávila hodně času, a tak věděla do čeho jde a jak se na střelnici pohybovat. A když minulý rok v létě poprvé vyjela na závody mimo domácí střelnici, do Mašlovic, dokázala tam porazit deset závodníků - dospělých chlapů.

Možná právě tento tento úspěch ji povzbudil, začala střelbu brát více vážně a postupně se zlepšovat. Důležité pro ni bylo i setkání s trenérem RSCM Robinem Daňkem, díky kterému jezdí na kontrolní závody reprezentace.

Na střelecké výkony se určitě podepíše i účast známých jmen jako je Jiří Lipták (mistr světa z roku 2014) a David Kostelecký (olympijský vítěz), s kterými příležitostně střílí v jedné položce. Možná i proto, i když se trapu naplno věnuje teprve od letošního jara, tedy necelých 5 měsíců, na závodech se jí daří probojovat i do finále a postupně se více a více zlepšuje.

Střelecká vesta - Adéla Bryndová

Fandíme jí a Adéla zase hrdě nosí střeleckou vestu s našim logem. Nejen kvůli tomu, že jí pomáháme, ale také proto, že že její dědeček byl našim dlouholetým zaměstnancem - nástrojařem a v kanceláři ve firmě také pracovala i její maminka.

Jako nožíři dobře víme, že skutečné mistrovství se rodí v hodinách práce. A před Adélou je práce ještě hodně Čekají ji desítky hodin na střelnici a tisíce vystřílených nábojů. V tom všem ji budeme podporovat, aby se mohla stále zlepšovat a dělat radost nejen nám, ale i každému, kdo České Švýcarsko a Českou republiku považuje za svůj domov.