Mikov připomněl 100 let republiky speciální edicí vojenských nožů UTON, nejcennější z nich vydraží ve prospěch Nadace policistů a hasičů

31. října 2018

U příležitosti stého výročí vzniku Československa Mikov uvedl 28. října 2018 na trh limitovanou očíslovanou edici sta kusů vojenského nože UTON. Všechny nože určené k prodeji přes eshop Mikova  byly vyprodány do 45 minut po zveřejnění. Výjimkou byl nůž s číslem 001. Ten Mikov nabízí ve spolupráci s portálem Auktiva do dražby, jejíž plný výtěžek připadne Nadaci policistů a hasičů.

„Chtěli jsme sto let Československa připomenout nožem, který v sobě nese i symboliku toho, co je pro náš národ důležité,” řekl ředitel Mikova Karel Ježek. „A právě nůž UTON, který je typicky českým výrobkem, a dodnes ho mají ve své výzbroji vojáci i policisté, je vyjádřením toho, jak si vážíme hrdinů, kteří pro naši bezpečnost a svobodu neváhají riskovat život.“

Na rozdíl od běžného UTONu je očíslovaná čepel nože této speciální edice vyrobena z vysoce odolné oceli N690. V tmavozelené rukojeti nože je vložena symbolická stříbrná intarzie českého lva. Nůž je je ve speciální dárkové krabici s luxusním koženým pouzdrem, ke každému kusu je navíc přiložen certifikát.

Dražba nože s číslem 001 je přístupná na portále Auktiva (www.auktiva.cz/uton) od 1. listopadu 2018 s počáteční cenou 3400 Kč. Slavnostně bude ukončena 21. listopadu v 11:00 v Muzeu Policie České republiky za účasti představitelů firmy, Nadace policistů a hasičů a čestných hostů z řad Policie ČR a ozbrojených složek.

Mikov je největším českým výrobcem kompletního sortimentu nožířského zboží, který rozvíjí tradice průmyslové nožířské výroby v Českém Švýcarsku sahající hluboko před rok 1794. Tehdy ve městě Mikulášovice vznikla první nožířská firma, jejímž je Mikov přímým pokračovatelem.

Nadace policistů a hasičů si klade za cíl zlepšit životní podmínky dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, nebo v přímé souvislosti s ní. Dále pak pomáhá policistům a hasičům, kteří utrpěli v přímé souvislosti s výkonem služby zranění s tělesným postižením.

Auktiva je česká internetová aukční síň, která na trhu působí od roku 2009.