Limitovaná číslovaná edice nožů UTON je vyprodaná!

31. října 2018

Limitovaná edice nože UTON, která byla vydána na počest 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky v počtu 100 kusů, je vyprodaná! Je kromě jiného i vyjádřením díků všem, kteří ve službě vlasti riskovali a často i položili život pro svobodu nás, ostatních

Čepel limitované edice nože UTON je vyrobena z vysoce kvalitní oceli N690 Böhler s tvrdostí HRC 58-60. Na čepeli je laserováno sériové číslo nože. Rukojeť je z barevné tvrzené pryže, do které je vložena intarzie českého lvíčka. Součástí je také kožené pouzdro. Vše je baleno ve speciální kazetě, do jejíž tvarované vložky je vlepena trikolora. Nedílnou součástí každého nože je certifikát pravosti s uvedeným sériovým číslem.

Hmotnost nože je 0,293 kg, délka 250 mm, délka čepele 140 mm, šířka čepele 24 mm.

Pro vznik samostatné Československé republiky, která se ve svých počátcích potýkala s řadou problémů na polských, německých i maďarských hranicích, byly klíčové ozbrojené složky - armáda a četnictvo. Zatímco armáda měla na starosti obranu země, hlavním úkolem četnictva bylo udržovat na celém území ČSR veřejný pořádek, bezpečnost a respektování platných zákonů a nařízení. Limitovaná edice vojenského nože UTON chce tuto tradici připomenout.

UTON limitka - les 

UTON 100