Mikov a Prim

25. září 2022

Naše spolupráce s firmou Prim začala v roce 2017. Tehdy jsme u příležitosti 75. výročí operace Anthropoid vybavili jejich speciální balíček s hodinkami Orlík naší dýkou Mikov Commandos, která byla ozačna stejným pořadovým číslem jako hodinky. Limitovaná edice 75 kusů se okamžitě vyprodala.

Není mnoho tradičních českých značek, které by do dnešní doby přežily nejen jako zajímavá rarita, ale jako plnohodnotná součást trhu, která má co nabídnout i na poli inovací. Hodinky Prim, za kterými stojí česká firma Elton hodinářská, takovou značkou v každém případě jsou. Nemají ambici zaplavit trh tisíci nezajímavých kusů, ale soustředí se na zákazníky, kteří ocení kvalitu a originální design. 

Právě proto, že i Mikov vidí svoje místo na trhu zejména ve výrobě s vysokou přidanou hodnotou ruční práce a řemesla, ať už jde o segmentu věrných replik historických zbraní a nebo luxusních nožů, je nám filosofie Primu blízká. Jsme proto přesvědčení, že Prim a Mikov se mohou vhodně doplňovat a že nezůstane jen u jednoho úspěšného projektu v minulosti. 

Mikov proto přijal pozvání na Den otevřených dveří, který se uskutečnil v sídle Primu v Novém městě nad Metují 3. září. Jsme přesvědčeni, že tak společně směřujeme k dalšímu rozvoji spolupráce.