Mikov podporuje aktivity, které pomáhají městu Mikulášovice i celému Šluknovsku

5. září 2022

Průmyslový a technologický vývoj a nápady jsou hodně svázány s tím, jak lidé cítí, že je jejich kreativita přijímána. K aktivnímu a bohatému společenskému životu, ve kterém se takové nové nápady rodí, přispívá i Mikov podporou zajímavých projektů a talentovaných osobností.

Nejviditelnější akcí poslední doby, kterou Mikov přímo inicioval, byly srpnové Nožířské slavnosti. Ty do prostor Mikulášovického koupaliště a fotbalového stadionu přivedly nejen legendy českého a československého fotbalu a zástupce místních spolků a organizací, ale také exkluzivní hosty z Armády České republiky.

Za přítomnosti generálky Lenky Šmerdové, která v rámci velení armády odpovídá mimo jiné i za péči o válečné veterány, bylo možné zhlédnout ukázky prvků boje s nožem a prohlédnout si techniku elitní chemické jednotky z Liberce. To vše také díky tomu, že Mikov je dlouhodobým partnerem Armády České republiky a systematicky výtěžkem z prodeje speciální edice nožů Válečný veterán tento fond podporuje.

Právě systematičnost a pozitivní dopad na nejbližší okolí a město je základní pravidlo, podle kterého se Mikov rozhoduje, jakou aktivitu finančně podpořit. Ostatně, každý návštěvník Mikulášovic to uvidí na vlastní oči, když navštíví Muzeum nožířské tradice a prodejnu nožů v budově Městského informačního centra. 

Expozice nožířství a drobné průmyslové výroby na Šluknovsku vybudovaná a rozvíjená na náklady firmy obsahuje mnohé unikátní exponáty a do města přivede každoročně tisíce turistů. Ti pak nejen přinášejí benefit místním drobným podnikatelům, a šíří také pozitivní povědomí o Mikulášovicích  v Česku i v zahraničí.

I když Mikov samozřejmě nedokáže sám změnit společenské klima města, cítí za něho odpovědnost a pomáhá i v dalších aktivitách, o kterých zase příště.