Mikov převzal výrobu a prodej nožů značky Maďarič

20. dubna 2020

Od léta 2020 Mikov přebírá výrobu legendárních nožů Maďarič a stává se zároveň majitelem stejnojmenné ochranné známky. Pro všechny zájemce o nože Maďarič převzetím výroby Mikovem nedochází k žádné zásadní změně. Nejpopulárnější modely budou postupně k objednání na e-shopu Mikova.

Dohoda o převzetí značky Mikovem je ovocem vzájemné dlouhodobé spolupráce a jejím hlavním cílem bylo uchování značky Maďarič i pro následující generace fanoušků nožů. 

Vedle značky nožů Mikov také přebírá garanci a organizační zabezpečení tradičních brněnských mezinárodních nožířských výstav, které byly s Lubomírem Maďaričem neodmyslitelně spojeny.

„Pan Lubomír Maďarič bude garantovat modely jeho značky, které se budou portfolia postupně přidávat a bude se také autorsky podílet na vývoji nových nožů. Nebude však svoji značku samostatně rozvíjet mimo firmu Mikov a Mikov bude také jejím výhradním prodejcem,“ řekl Martin David, obchodní ředitel firmy Mikov. 

Pan Lubomír Maďarič dlouhodobě patří mezi nejznámější a nejlepší české nožíře. Jeho výrobky jsou oceňovány znalci po celém světě. Dlouhodobě ve spolupráci mjr. Romanem Hippíkem  vyrábí speciální nože pro armádu, které se osvědčily na bojových misích v Afgánistánu i Iráku a majitelem jeho loveckého nože je i bývalý americký prezident Bill Clinton. 

„Jako firma jsme hrdi na to, že taková osobnost, jakou Lubomír Maďarič bezpochyby je, nám projevila důvěru. Vnímáme to především jako velkou zodpovědnost a jsme proto rozhodnuti udělat vše, abychom renomé této značky ve spolupráci s Lubomírem Maďaričem posunuli ještě na vyšší úroveň,“  uzavřel Martin David.

Firma Mikov se sídlem v Mikulášovicích, ležících v tzv. Českém Švýcarsku, je největším českým výrobcem nožířského zboží a kancelářské techniky. Od roku 2019 mu patří i výrobce ručního nářadí Narex Bystřice.