Elektrikáři - máme něco pro vás

23. února 2020

Montovat nebo opravovat elektroinstalace je vysoce odborná práce, která vyžaduje nejen kvalifikaci, ale také preciznost, spolehlivost a samozřejmě i kvalitní nářadí. Na elektřinu totiž platí to, co na oheň - může být dobrým sluhou, ale velmi zlým pánem.  Pro všechny profesionály - elektrikáře jsme proto vyvinuli speciální elektrikářský nůž s botičkou. Na trhu ho najdete pro názvem Quattro 349-NH-1.

Zajímavostí tohoto pevného nože je, že jeho jediná čepel slouží pro více použití. Samozřejmě, protože se jedná o nůž, používá se k něžnému řezání. Ovšem vedle toho je jeho špička uzpůsobena k prořezu plášťů elektrických kabelů a jejich odizolování. 

Elektrikáři však potřebují odizolovávat nejen kabely, ale i samotné vodiče. Nůž má tedy i na tuto činnost speciální drážku. A konečně otvor v čepeli nože slouží pro ohýbání drátu a vytváření oček. 

Samozřejmě, že Quattro není jediným nožem pro elektrikáře v naší nabídce, Ti, kteří chtějí jednoduchý pevný nůž, nohou si zvolit kabelový nůž. Ti pak,  kdo dávají přednost nožům zavíracím, mají na výběr ze serie nožů typu Master.

Nože pro elektrikáře nejsou jediné nožířské výrobky Mikovu určené profesionálním řemeslníkům. Těm dalším se zase budeme věnovat v některém z příštích dílů našeho pravidelného blogu.