Je mým přáním, aby Mikulášovice byly skvělým místem pro život, říká majitel Mikova Karel Ježek

27. července 2018

Největší český výrobce nožířského zboží a kancelářské techniky Mikov cítí odpovědnost nejen za ekonomický rozvoj firmy, která umožní dlouhodobou perspektivu práce zaměstnancům, ale také za kultivaci společenského života.

„Úspěch mikulášovických nožířů byl od nepaměti také úspěchem celého města. I proto je mým přáním, aby Mikulášovice byly skvělým místem pro život. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je podpora spolkového života ve městě,“ řekl Karel Ježek, majitel a ředitel Mikova.  

Mikov dlouhodobě podporuje organizace, které pracují s mládeží, rozvíjejí vztah ke sportu a přírodě. Firma proto sponzoruje například místní fotbalový oddíl FK Mikulášovice, Klub biatlonu Mikulášovice, Český svaz chovatelů nebo úspěšný Fight boxing club.

„Snažíme se, abychom podporovali co nejvíce aktivit. Je důležité, aby život ve městě byl pestrý. A proto máme radost i z drobností, když můžeme například věnovat nějaký dar do tomboly na ples hasičů nebo školy, podpořit pořádání koncertu, přispět na výlet našich dětí ze základní školy,  sponzorovat soustředění mladých fotbalistů do patnácti let let na Máchově jezeře či dětský tábor mladých chovatelů,“ doplnil Karel Ježek.

Nožířství a drobná průmyslové výroba byla v posledních třech staletích hlavním zdrojem rozvoje regionu a majitelé zdejších továren vždy podporovali kulturní, duchovní a společenský rozvoje kraje. Mikov se cítí touto tradicí vázán a chce v ní pokračovat.

„Nechceme, aby Mikulášovice byly nějakou periferií. Proto se snažíme rozvíjet i turistický ruch provozováním Muzea nožířské tradice. Vše, co pomůže místním lidem, z dlouhodobého hlediska povede k tomu, že město bude opravdu atraktivní adresou, protože lidé zde najdou jak dobrou práci, tak i kvalitní možnosti využití volného času,“ uzavřel Karel Ježek.

Mikov je tradičním výrobcem veškerého nožířského sortimentu a kancelářské techniky. Firma je plně ve vlastnictví českého kapitálu a v současnosti v Milulášovicích a okolí vytváří více než 100 pracovních míst.