Tři tipy pro přípravu na letošní Vánoce

27. listopadu 2023

Necelý měsíc nám zbývá do okamžiku, kdy si pod rozsvíceným vánočním stromečkem poté, co jsme společně pojedli kapra s bramborovým salátem, rozdělíme dárky. Bez takto prožitých tradičních českých Vánoc si většina z nás nedokáže konec prosince představit. Připravili jsme proto pro vás tři “nožířské” tipy, které vám mohou v přípravě na vánoční čas ušetřit čas i nervy.

  1. Dárky nenechávejte na poslední chvíli. Zdá se, že i letos budou doručovací firmy před Vánocemi zahlceny množstvím balíčků a včasným objednáním na našem e-shopu si ušetříte mnohé nepříjemnosti
  2. Příprava štědrovečerní večeře bude jednodušší, když se dopředu přesvědčíte, jestli máte ostré nože pro porcování kapra, krájení zeleniny nebo ovoce. Pro ostření nožů na brusném kameni jsme pro vás připravili návod a nezapomeňte, že během práce je třeba ostří nožů udržovat ocílkou. Jak na to se inspirujte v našich videonávodech pro kruhovou nebo oválnou ocílku. 
  3. Porcování kapra není složité, pokud se ví, jak na to. V našem videu vás se svým postupem seznámí profesionální kuchaři. 

Přejeme vám, abyste přípravu na letošní Vánoce zvládli co nejlépe.