Limitované edice nožů

20. prosince 2019

Nože, které vyrábíme, si lidé kupují nejčastěji proto, že s nimi potřebují pracovat, používat je při některém svém koníčku a nebo si s nimi jen tak udělat radost. A právě na ně míří limitované edice nožů - i když samozřejmě i tak se jedná o plnohodnotné nože.

Limitované edice, které jsme vyrobili v minulých letech, jsou nyní beznadějně vyprodané. K dispozici je pouze pár posledních kusů dopisového nože, který vznikl v roce 2018 ke stému výročí vydání první známky samostatného Československa a také několik kusů kuchyňských nožů Martfrost. 

O tom, že všechny tyto nože patří mezi žádané sběratelské kousky, svědčí i ceny, za které se v současné době prodávají, Rybička Nespresso se mezi sběrateli prodává až za 5 tisíc, UTON k výročí republiky pak asi za 15 tisíc korun. To vše jsou ceny zhruba rok po ukončení prodeje.

Jako výrobci můžeme sběratelům garantovat, že nože, které jsme v těchto limitovaných sériích vyrobili, už nikdy ve stejné podobě na trh nedáme. Například zákopový vojenský nůž M-1917, podobný tomu z limitované série roku 2009, bývá zákazníky poptáván několikrát do roka - ale marně. Nebudeme nikdy kopírovat sami sebe. 

Limitované edice nožů Mikov z Českého Švýcarska se proto mohou stát i vaší kvalitní investicí, která svou hodnotu neztratí ani v budoucnosti.