Rybička je na pražské výstavě Českých center mezi ikonami českého designu

27. června 2018

Galerie Českých center připravila na prázdniny v Praze výstavu „The Story of Czech Design. From Cubism to the 21 Century“. Nůž Rybička na této výstavě patří do kolekce ikon českého designu. Za ně jsou považovány předměty, které prokázaly svou nadčasovou kvalitu i tím, že se stále, či znovu vyrábějí.

Výstava se koná při příležitosti oslav stého výročí založení Československa a navazuje na reprezentativní publikaci „Design v českých zemích 1900-2000”, kterou vydalo Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze.  Výstava potrvá až do konce prázdnin, tedy do 31. 8. 2018.

Rybičku společně s dalšími noži Mikova si v Praze nyní můžete také prohlédnout na výstavě „Historie a současnost nožů Mikov“ v Muzeu Policie České republiky. Tato výstava bude otevřena až do 21. prosince 2018.

Galerii Českých center najdete na adrese Rytířská 31, Praha 1. Muzeum Policie České republiky pak sídlí v ulici Ke Karlovu 1, Praha 2.

Mikov je tradičním a největším českým výrobcem nožů a kancelářské techniky. Vedle Rybičky uvádí na trh široké spektrum nožů pro volný čas, bezpečnostní složky, profesionální řemeslníky, dále pak sešívačky, sponkovače a průmyslové hřebíkovače.