Mikov a Narex Bystřice - spojení dvou tradic

24. října 2019

Když v lednu roku 2019 naše firma koupila výrobce ručního nářadí Narex Bystřice, bylo to rozhodnutí, jehož cílem bylo propojit a zefektivnit výrobu i obchod jak u nás, v Českém Švýcarsku, tak i pod Blaníkem, v Bystřici. Necelý rok kooperace nám potvrzuje, že to je správná cesta.

Pro veřejnost jsou zatím asi nejviditelnějším ovocem této fúze naše výstavní expozice. Produkty Narexu Bystřice si například díky tomu mohli prohlédnout i návštěvníci jarní specializované výstavy IWA Outdoor Classic 2019 v Norimberku a nože naopak zdobí stánek Narexu Bystřice na výstavách ryze průmyslových a stavebních. 

Každé takové spojení dvou firem však s sebou přináší i dění skryté, jehož výsledky se ukáží třeba až za několik let. Do této kategorie patří výměna zkušeností technických a obchodních oddělení, koordinace a propojování informačních systémů nebo kooperace výroby.

Stejně, jako je Mikov firma navazující téměř na třistaletou tradici nožířství v Mikulášovicích, sahá i historie Narexu Bystřice do prvních let existence naší republiky a letos si firma připomene sto let svého vzniku. V Bystřici u Benešova toto výročí oslavíme ještě tento podzim.

Jestliže se nyní obě tyto tradice spojily, neznamená to tedy, že by snad UTONy, vyhazovací nože Predator, Rybičky nebo designové Pockety vytlačily výrobu dlát pro řezbáře, šroubováků a dalších ručních nástrojů, ale fúze obou firem pomůže lépe se prosadit jak na domácím trhu, tak na trzích v Evropě i zámoří.