Myslíme i na rybáře

10. července 2023

Dva prázdninové měsíce jsou i pro nás, kteří jsme již škole odrostli, příležitostí k odpočinku, rekreaci a nabírání nových sil. A vyrazit například brzo ráno na ryby, sednout si k ještě ztichlé řece, nahodit udice a přemýšlet - to je pro každého, kdo poznal krásu rybaření, ideálně prožitý čas. Ne nadarmo se říká, že čas strávený na rybách u vody se do života nezapočítává.

Rybaření jde s dobou, a vybavení dnešního rybáře se nedá srovnávat s tím, které používal převozník Karel Prošek z povídek Oty Pavla. To základní však zůstává - udice, háček, návnada  - a nůž. V nouzi stačí obyčejná Rybička nebo univerzální Stovka, ale v nabídce máme dva specializované rybářské nože.

S našim rybářským nožem samozřejmě snadno z ulovené ryby odstraníte šupiny a bez problému ji vykucháte. Jeho součástí je však i specializovaný nástroj pro odříznutí vlasce a vyproštění háčku. A jenom na vás, jestli vám tyto funkce stačí anebo si vyberete nůž, který navíc obsahuje i bodec a otvírák na lahve a konzervy. 

Rybářský nůž se díky plastové rukojetí pohodlně drží a jeho čepele jsou vyrobeny z nerezové oceli, které nejen dobře řeže, ale také se dá snadno nabrousit i v domácích podmínkách. Ve vašem rybářském „nádobíčku“ by proto rozhodně neměl chybět.