Naplno připravujeme letošní Nožířské slavnosti

3. července 2023

Stejně jako loni - tedy první sobotu v srpnu, konkrétně 5. 8 2023 ve 12:00, začnou ve sportovním areálu v Mikulášovicích tradiční Nožířské slavnosti. A i letos je se na co těšit.

Program chystáme tak, aby se líbil dětem i dospělým. Slavnostní premiéru zde zažije další nůž sběratelské série Fotbalové legendy,  tentokrát s portrétem reprezentanta Vladimíra Šmicera. Při této příležitosti pak nebude chybět ani fotbalové utkání, ve kterém  tým legend pod vedením internacionála Jana Bergera vyzve starou gardu FC Mikulášovice. 

Na fotbalovém stadionu se také představi s ukázkami boje zblízka Armáda České republiky, svou výstroj a techniku bude prezentovat Policie České republiky a Příslušníci Hasičského záchranného sboru předvedou vyproštění osoby z havarovaného automobilu za pomoci nové generace záchranářského nože  Rescue. 

Fanoušci nožů také určitě rádi využijí zdarma otevřené Muzeum nožířské tradice, které je letos mimořádně rozšířené  o expozici věnovanou osudům vojenské mise OSN v bývalé Jugoslávii na vrcholu Tango 23 - Repetitor. (O příběhu této mise si můžete přečíst zde.) A samozřejmě, nebude chybět ani prodejní stánek s noži a mnoho dalších zajímavých atrakcí a vystoupení. 

Bohatý program celého dne pak ukončí koncert rockových kapel Na Knop Company, U Práži v garáži a Krleš.

Těšíme se na vás.