Šedesát let značky Mikov

19. ledna 2015

V roce 2015 si firma Mikov připomíná šedesát let trvání své značky, která vznikla spojením prvních slabik jména tehdejšího národního podniku Mikulášovický kovoprůmysl. Ten byl založen v roce 1955 sloučením závodů na výrobu nožů Sandrik se závodem na výrobu kancelářských potřeb Koh-i-noor.

Tradice výroby nožů v Mikulášovicích ale sahá hluboko do 18. století. První nožířská továrna, které je Mikov přímým pokračovatelem, pak byla Ignazem Röslerem vybudována již v roce 1794.

V návaznosti na tuto tradici Mikov stále veškerou svou produkci vyrábí ve vlastním závodě v Mikulášovicích. Při výrobě s výrazným podílem ruční práce firma klade maximální důraz na kvalitu provedení. Právě to její nože odlišuje od někdy odosobněné produkce jiných nožířských firem a zejména od importovaných nožů z Asie.

Mikov nabízí širokou paletu loveckých, outdoorových, armádních i zavíracích nožů jak pro širokou veřejnost, tak i pro náročné zákazníky. Díky ojedinělým technickým zkušenostem firma zvládá i speciální strojírenskou výrobu, jako je například přesné stříhání nebo výroba přípravků a lisovacích forem.

Pro letošní rok Mikov připravuje také řadu nožířských novinek, z nichž některé představí již v březnu.