Varování před nekvalitní kopií rybičky

12. listopadu 2014

Na trhu se objevila nekvalitní kopie nože - rybičky. Tato kopie používá na čepeli nože logo výrobce Mikov, který však s její výrobou nemá nic společného. Originální rybička je prodávána výhradně v obalu označeném logem společnosti Mikov.

Mikov díky důrazu na kvalitu výroby a zpracování  poskytuje na každý výrobek  sedmiletou záruku. Uvedení této záruky na obalu je dalším poznávacím znamením původního výrobku.

Kopie rybičky je nabízena v látkovém obalu zejména v síti domácích potřeb Orion a na internetu. Nožík vykazuje zásadní závady. Jedná se zejména o ostré nýty na střence nože, nekvalitní uchycení čepele a její celkové špatné provedení díky čemuž není řez hladký a nůž se rychle otupí.

Rybička je nožem se stoletou tradicí, který média řadí mezi typické symboly naší země. Obdržela čestné uznání Neznámější nůž Československa a Mikov pro ni získal certifikát Regionální výrobek Českého Švýcarska.

Společnost Mikov sídlí v severočeských Mikulášovicích a je tradičním českým výrobcem nožů. Vedle rybičky vyrábí například vyhazovací nůž Predátor, nože pro záchranáře nebo lovecké nože.


Video odkazy: 

https://www.youtube.com/watch?v=x6HEMiflv5Y 

https://www.youtube.com/watch?v=iJswt_SADtI 

https://www.youtube.com/watch?v=NqxdT-shJLI 

https://www.youtube.com/watch?v=3m-gDapFILc